Zuzana Hanzelová, ako moderátorka Ranných správ RTVS

Zuzana Hanzelová sa narodila v roku 1988 v Bratislave, má bakalársky titul zo žurnalistiky na UKF v Nitre, magisterské štúdium neukončila, keďže v poslednom ročníku sa venovala práci redaktorky TA3 a vedenie univerzity neumožnilo denným študentom skĺbiť pracovné povinnosti so štúdiom. Reportérkou TA3 bola od roku 2010 až do 2012, kedy nastúpila do verejnoprávnej RTVS ako redaktorka a moderátorka spravodajských relácií. Jej partnerom je Michal Kovačič, reportér konkurenčnej TV Markíza.

„Mám rôzne zážitky. Sexistické narážky som počúvala na dennej báze. Napríklad prídem do parlamentu, prejde okolo mňa politik a povie: „Hm, dobré, len tie šaty by ste si mohli dať dole,“ zdôverila sa Zuzana Hanzelová o jednom takomto prípade pre denník Nový Čas.

Snúbenec Zuzany Hanzelovej, reportér konkurenčnej televízie Markízy Michal Kovačič pre Nový Čas povedal: „Nebudem si to s nimi vybavovať, pretože je naozaj skvelé, že to zvládla sama. Súhlasím s jej pohľadom, že by veci vôbec nepomohlo povedať to, kto to bol. Oni sa tam nájdu. Ale nemôže mi to neprekážať. Práve to, že sa o tom takto hovorí, zabezpečí to, aby sa to dialo čoraz menej,“ povedal.

„Minule zas do redakcie prišiel chlapík, a keďže bolo teplo, mala som na sebe letné šaty. Začal ochkať a vzdychať, až som sa ho spýtala, čo mu je. A on, že „keby som mala tie šaty ešte nižšie, tak neviem či sa udržím“ povedal,“ zdôverila sa o ďalšom sprievodnom zážitku v rozhovore pre denník N Zuzana Hanzelová.

„Chcem, aby sa cenila moja práca, nie výzor,“ povedala Zuzana Hanzelová.

REKLAMAadv.:

2 KOMENTÁRE

  1. Pani Kovačičová, je škoda, že ako začínajúca novinárka nie ste vo svojich reportážach objektívna. Rozsievate nenávisť, zlobu. Prečo neriešite okrem iného i prezidenta republiky. Jeho kontakty na mafiu, Sorosa, to vám nič nehovorí? Komu vadí Kaliňák. Nie náhodou tým, ktorí odstránili dvojicu mladých ľudí? Alebo to chcete tajiť? Myslíte si , že garnitúra, ktorá sa pripravuje uchopiť moc je schopná viesť náš štát? A nič v zlom. Mali by ste navštevovať hodiny hlasovej kultúry, lebo sa zle počúva piskľavý hlas. Dá sa s tým niečo robiť. V minulosti vyberali do RTVS redaktorov s kultivovaným hlasovým prejavom, správnym jazykom a pod. Ako ste sa vy dostali na tento post, keď vám tak veľa vecí chýba? Juranová

  2. mladá pani po tej konverzácii Vás a ostatných redaktorov na fb si myslíte že máte právo súdiť ?
    poznáte to? nesúď aby si nebol súdený

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu