zdroj: Alza

Najväčší e-shop Alza.sk uvádza na slovenský a český trh novú privátnu značku eko drogérie. Pod názvom AlzaEco ponúka ekologické prostriedky na pranie – prášky, gély a aviváže. Ide o české výrobky maximálne šetrné k prírode aj ľuďom, dermatologicky testované.

Sú balené do moderných recyklovateľných obalov, ktoré redukujú plastový odpad na minimum. Produkty sú v e-shope dostupné od 1. júla.

„Nový privátny brand vychádza z našej dlhodobej snahy chrániť životné prostredie a podporovať ekológiu v každodennom živote. Po uvedení vlastnej rady elektroniky AlzaPower s plne recyklovateľným obalom sme sa v ďalšej fáze zamerali na segment drogérie, ktorá patrí k najpoužívanejším produktom v domácnosti. Cieľom bolo vytvoriť kvalitný ekologický produkt s vysokým podielom prírodných látok, ktorý bude svojim zložením maximálne šetrný k našej planéte. Reagujeme tým tiež na zvýšený dopyt po tomto type tovaru, “ uviedol Aleš Zavoral, zakladateľ a predseda predstavenstva Alza.cz.

Vývoj novej privátnej značky trval niekoľko mesiacov a aktívne sa do neho zapojili aj samotní zamestnanci Alzy: „Vzorky eko pracích práškov, gélov a aviváže sme rozdali našim testerom na slepý test. Na základe hodnotenia sme vybrali tie najlepšie a u nich sme ešte ladili zloženie k úplnej spokojnosti nás i zákazníkov. Chceme totiž ponúknuť nielen šetrný, ale zároveň aj účinný produkt bez kompromisov, “ opisuje zrod značky manažérka projektu Ivana Škorvánková.

„Za cenu bežnej chemickej drogérie si teraz vďaka AlzaEco môžu zákazníci dopriať dobrý pocit z toho, že robia niečo pre seba i pre životné prostredie, “ doplnila Škorvánková.

V pilotnej ponuke sú momentálne zastúpené 3 druhy pracích gélov a práškov – Universal, Color, Sensitive pre detskú bielizeň s objemom 3 alebo 5 litrov/kg a k tomu 4 druhy eko aviváže s rôznymi vôňami.

Produkty AlzaEco neboli testované na zvieratách, obsahujú až 96%-ný podiel prírodných látok bez fosfátov a farbív a môžu sa používať aj so septikmi a domácimi čističkami. K tomu všetkému sú dodávané v recyklovateľných papierových obaloch s minimálnym podielom plastu, ktoré sú prispôsobené aj pre bezpečné zasielanie. Nie je preto potrebné plytvať ďalším obalovým materiálom pre ich doručenie.

Okrem vlastnej značky spustila Alza nedávno na webe tiež celú samostatnú kategóriu ekodrogérie, ktorá reflektuje neustále stúpajúci dopyt zákazníkov po produktoch s prírodným zložením. Len za prvý polrok roka 2019 vzrástol tento segment na Alze medziročne o 93% a v porovnaní s rokom 2017 vygenerovali eko produkty dokonca 4,5-krát väčší obrat ako pred dvoma rokmi.

Aktuálne kategória obsahuje už 352 produktov rôznych značiek – od čistiacich prostriedkov, cez pracie prášky a produkty do umývačiek až po plienky z BIO bavlny. Vďaka novej sekcii už zákazníci, preferujúci šetrný prístup k planéte, nebudú musieť eko prostriedky vyhľadávať medzi ostatnými, všetko nájdu prehľadne na jedinom mieste.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu