foto: COOP Jednota

Maloobchodná sieť COOP Jednota kladie veľký dôraz na angažovanie sa v oblasti spoločenskej zodpovednosti a popri podpore lokálnych komunít pomáha aj slovenskému zdravotníctvu. Najnovšie venovala finančný dar v hodnote 11 998 € Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici.

Symbolický šek na kúpu nového videobronchoskopu venoval predstaviteľom nemocnice Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a zároveň správca Nadácie COOP Jednoty.

„Naša nadácia dlhodobo pomáha slovenskému zdravotníctvu a každoročne formou rôznych finančných darov prispieva na kúpu moderného technologického vybavenia nemocníc, ambulancií či liečebných ústavov. Na Slovensku sa môžeme pochváliť skutočne špičkovými lekármi, prácu všetkých si veľmi vážime. Finančnú podporu nemocniciam na zlepšenie prístrojového vybavenia vnímame ako jeden z hlavných princípov družstevníctva,“ uviedol Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko počas odovzdávania symbolického šeku vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Finančný dar odovzdával aj Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko a Jozef Vahančík, predseda predstavenstva spotrebného družstva COOP Jednota Krupina.

Nový videobronchoskop v hodnote 11 998 € doplní vybavenie Oddelenia urgentného príjmu a bude lekárovi pomocou pri rýchlej diagnostike pacienta, ktorý má problémy s dýchaním.

„Úprimne ďakujeme Nadácii COOP Jednota aj krupinskému spotrebnému družstvu za dlhoročnú podporu našej nemocnice. Práve na urgentnom príjme je nevyhnutné, aby mali zdravotníci dostupné vybavenie, ktoré im umožní rýchlo zistiť príčinu náhlej zmeny pacientovho stavu,“ uviedla Miriam Lapuníková, generálna riaditeľka Rooseveltovej nemocnice. Nedávno spustili v nemocnici do prevádzky prvý urgentný príjem II. typu na Slovensku, ktorý má presne špecifikované priestorové usporiadanie, materiálno-technické vybavenie či personálne zabezpečenie.

Nadácia COOP Jednota spolu s COOP Jednota Krupina, spotrebné družstvo podporuje banskobystrickú fakultnú nemocnicu už od roku 2012. Vďaka každoročným finančným príspevkom má nemocnica nové pôrodné lôžko, injekčné dávkovače, nefroskop, polohovateľné postele a transportný vozík.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu