zdroj: COOP Jednota

Podobnú aktivitu ako Žihadielko spoločnosti Lidl má i reťazec COOP Jednota. Oddychová zóna, detské ihrisko, rekonštrukcia chodníkov a autobusových zastávok, prírodné fitnes centrum, vybudovanie grilovacích altánkov, revitalizácia školského dvora či nákup športových dresov.

Do programu tretieho ročníka na podporu lokálnych komunít, ktorý finančne zastrešuje Nadácia COOP Jednoty, prihlásili obce, mestá a združenia atraktívne projekty. O tom, ktorý subjekt sa nakoniec bude tešiť z grantu 6 000 eur rozhodne samotná verejnosť. Hlasovanie v predajniach najväčšej maloobchodnej siete je už v plnom prúde a potrvá do konca mája.

„Keď sme pred tromi rokmi spúšťali Program podpory lokálnych komunít, boli sme presvedčení, že robíme správnu vec. Časté cestovanie po Slovensku a pohľad na množstvo zrealizovaných drobných stavieb, ktoré by bez našej pomoci možno vôbec neexistovali, nás v tejto myšlienke utvrdzuje. Aktívne pôsobenie v oblasti spoločenskej zodpovednosti považujeme za samozrejmé, veď práve myšlienka vzájomnej pomoci stála za zrodom družstevníctva,“ zdôraznil Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a správca Nadácie COOP Jednota.

Obce, mestá a občianske združenia prihlásili v treťom ročníku zaujímavé projekty, nájdete medzi nimi aj plán na vybudovanie cvičiska pre psov, revitalizáciu cukrovaru, výstavbu ihriska pre plážový volejbal, rekonštrukciu dedinského múzea, vytvorenie značenej siete turistických cyklotrás alebo podujatia zamerané na podporu ľudových tradícií.

Ktorých 26 projektov si nakoniec rozdelí grant vo výške 156 000 eur rozhodnú samotní občania. Za každý nákup v hodnote 5 € dostanú žetón, ktorým môžu vo vybraných predajniach COOP Jednoty hlasovať. Hlasovenie prebieha od 1. do 31. mája 2019.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Uplynulý rok si finančný grant v hodnote 146 000 eur rozdelilo 25 projektov z celého Slovenska.

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu