Reťazce.sk: Spolupráca reťazca COOP Jednota so spoločnosťou KRUP prináša na pulty produkty pod privátnou značkou

Slovenské potraviny majú v predajniach COOP Jednoty dominantné postavenie, reťazec podporuje domácich potravinárov aj cez výrobky vystavované pod privátnou značkou. Príkladom úspešnej spolupráce je baliareň strukovín, obilnín a ryže KRUP, s ktorou najväčšia maloobchodná sieť spolupracuje viac ako dekádu. Výsledkom obchodného partnerstva sú mimoriadne kvalitné výrobky – šošovica, hrach, hŕstka či ryža.

„Podporovanie domácich potravinárov je prirodzenou súčasťou našej firemnej kultúry. Staviame na tradície, slovenskosť, čerstvosť a kvalitu. Spoločnosť KRUP je náš rokmi overený dodávateľ. Na začiatku spolupráce v roku 2008 sme mali v portfóliu vlastnej značky tri tovary – ovsené vločky a dva typy jačmenných krúp s ročným obratom 317 000 €. Dnes sa portfólio rozrástlo na 16 položiek a ročný maloobchodný obrat vzrástol na 5,1 milióna eur,“ uviedol Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko. Od firmy KRUP nakupuje najväčšia maloobchodná sieť ročne 2,5 tisíc ton ryže, predovšetkým guľatozrnnej.

Guľatozrnná ryža spoločnosti KRUP patrí aj vďaka vysokokvalitnej špeciálnej technológii obsahujúcej detektory kovov, odkamienkovač a triedič k najlepším na trhu, čo hrdo deklaruje aj na obale pod názvom Výberová. COOP Jednota ju predáva pod vlastnou značkou, čo je pre spotrebiteľov ekonomicky výhodnejšie.

„Vážim si, že COOP Jednota vždy dáva priestor najmä slovenským výrobcom. Zároveň je naším prvým odberateľom, a práve vďaka dlhoročnej korektnej spolupráci môžeme existovať. Odoberaný tovar pokrýva 40 % nášho obratu, čo výrazne prispelo k tomu, že nám v priebehu uplynulých desiatich rokov stúpol počet zamestnancov z 10 na 33, môžeme rozširovať objem predávaných produktov a investovať do techniky,“ priblížil šéf KRUP-u Peter Grochola.

Kvalita ryže sa určuje podľa zlomkovosti. Ryža najvyššej, teda výberovej kvality, ktorú predáva COOP Jednota aj pod vlastnou značkou, má len do 5 % zlomkovosti, pre porovnanie, ryža prvej triedy má do 15 % zlomkovosti.

„K najvyššej kvalite prispievajú nielen naše špeciálne technológie, ale najmä dlhoročný výber iba najkvalitnejších dodávateľov suroviny, prevažne z Talianska. Mlyn, do ktorého sme investovali, dokáže teoreticky spracovať aj knieža medzi ryžami – ryžu Basmati – pestovanú výlučne v Himalájach,“ vysvetlil majiteľ spoločnosti KRUP.

Produkty firmy sú predovšetkým slovenského pôvodu. Pokiaľ sa na Slovensku nepestujú, baliareň ich vykupuje v rámci Európskej únie. Najväčším európskym producentom ryže je Taliansko, za Apeninským polostrovom nasleduje Španielsko a Grécko.

COOP Jednota je najväčšou maloobchodnou sieťou na Slovensku s najvyšším podielom predaja slovenských výrobkov, ktorý dosahuje až 70%. V roku 2019 oslavuje 150 rokov od založenia prvého spotrebného družstva na Slovensku a 20 rokov od založenia vlastnej značky. Každý výrobok s logom COOP Jednota prechádza pravidelnou kontrolou v akreditovaných laboratóriách s dôrazom na garanciu kvality. Skupina COOP Jednota patrí k významným zamestnávateľom Slovenska. Poskytuje prácu viac než 14 tisíc zamestnancom v 10 logistických centrách a 30 regionálnych spotrebných družstvách. Z nich 26 vykonáva maloobchodnú činnosť prostredníctvom takmer 2 100 predajných miest na celom území Slovenska. Skupina COOP Jednota presadzuje environmentálnu politiku a v zmysle princípov spoločenskej zodpovednosti podporuje najmä zdravotníctvo a lokálne komunity prostredníctvom Nadácie COOP Jednota.

KRUP s.r.o. vznikla v roku 2000, prvotnou činnosťou spoločnosti bola výroba jačmenných krúp v mlyne v Huli – od toho bol odvodený aj názov spoločnosti KRUP. V roku 2008 prevzal KRUP aktivity spoločnosti EURIPACK a.s. – balenie a distribúciu ryže, strukovín, obilnín a suchých plodov do spotrebiteľských balení. Dnes je balenie potravín v prevádzke v Nitre hlavnou aktivitou spoločnosti KRUP, rozvíja sa naďalej aj výroba jačmenných krúp v prevádzke v Huli, ktorá bola rozšírená aj o lúpanie hrachov. KRUP s.r.o. je slovenská spoločnosť zameraná najmä na predaj svojich výrobkov do maloobchodných reťazcov vo svojich obchodných značkách RIBEIRA, SVITKO a GAZDINKA, resp. v privátnych značkách odberateľov. Svoju produkciu predáva na Slovensku, do Česka, Poľska a ďalších štátov. Tovar dodáva do všetkých reťazcov, najväčším odberateľom je COOP Jednota Slovensko. KRUP s.r.o. je zákaznícky orientovaná spoločnosť, zameraná na kvalitu svojich výrobkov, uspokojovanie potrieb zákazníkov, serióznosť voči partnerom, efektívnosť, cenovú primeranosť a flexibilitu.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu