Foto: COOP Jednota

Vzťah k histórii a tradíciam vyzdvihla maloobchodná sieť COOP Jednota aj vo svojej najnovšej predajni. Dizajn supermarketu v Detve odráža silné kultúrne dedičstvo regiónu, folklór a ľudové umenie cítiť od prvého kroku.

Zákazníci môžu nakupovať v novom supermarkete na ulici M. R. Štefánika 3215/2 počas pracovného týždňa od 6:00 do 19:00, v sobotu od 6:00 do 15:00 a v nedeľu od 7:00 do 12:00 hod. a okrem zážitku z nakupovania môžu tešiť aj na pestrý výber slovenských potravín a moderné technologické inovácie.

„Nová predajňa vystihuje našu obchodnú filozofiu, prepája moderné prvky a technologické novinky s úctou k našim tradíciam. Pestrú ponuku tvoria predovšetkým kvalitné slovenské potraviny doplnené o atraktívnu ponuku od lokálnych dodávateľov. Po každej stránke teda napĺňame očakávania aj najnáročnejších zákazníkov. Osobne ma veľmi teší, že práve tu pod Poľanou, zároveň dizajnom predajne vzdávame úctu ľudovému umeniu, ktoré je nenahraditeľnou súčasťou našej minulosti,“ uviedol Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

Nielen interiér, ale aj exteriér predajne je inšpirovaný detvianskym folklórom a dodáva supermarketu iný rozmer. „Som rád, že sa nám opäť naskytla možnosť spolupracovať s klientom COOP Jednota Krupina. Pri projektovaní sme mysleli na to, aby sme supermarket čo najviac priblížili ľudom, ktorí tu žijú,“ povedal Adrián Trojanovič, dizajnér predajne.

„Nechceme robiť neosobné priestory, ale predajne s príbehom, kde sa zákazník cíti príjemne, pretože nakupovanie má byť zážitkom. V tomto prípade nám veľmi pomohla asistencia pani Smilekovej z Detvianskeho ľudového umenia, ktorá v meste Detva zachováva silný historický odkaz tohto regiónu svojimi ručne vyrábanými krojmi a folklórnymi predmetmi. Teším sa, že sa na Slovensku posúvame v retaile každým rokom ďalej,“ doplnil Adrián Trojanovič.

Prevádzka je vybavená LED televízormi a elektronickými cenovkami v sekcii ovocia a zeleniny či samoobslužnými pokladňami. Nechýba kiosk, na ktorom si zákazníci môžu vyhľadať informácie o tovaroch, aktuálnych akciách alebo výške zliav na ich karte.

Supermarket s rozlohou 656 m2 otvorilo spotrebné družstvo COOP Jednota Krupina, ktoré prevádzkuje 147 predajní v 11 okresoch Slovenska a zamestnáva takmer tisíc ľudí.

„Otvorenie nového, už 36. supermarketu COOP Jednota Krupina je naším symbolickým príspevkom k oslavám 150. výročia vzniku slovenských spotrebných družstiev. Neustále rozvíjame a modernizujeme obchodnú sieť, snažíme sa zachovať si vlastnú identitu slovenského reťazca prevažne so sortimentom potravín od slovenských výrobcov. Obzvlášť v Detve sa nám podarilo aj po vizuálnej stránke veľmi pekne spojiť tradíciu a slovenskosť vyjadrenú folklórnymi motívmi s moderným a ekologicky šetrným vybavením predajne,“ priblížil Jozef Vahančík, predseda predstavenstva COOP Jednota Krupina.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu