Zdroj foto: Wiktor Leo Burnett

Kampaň Zlatý Bažant ´73 z dielne reklamnej agentúry Wiktor Leo Burnett sa teší mimoriadnemu úspechu. Po získaní viacerých ocenení na súťaži Zlatý klinec sa špeciálna edícia piva Zlatý Bažant, uvareného podľa varného listu z roku 1973, ocitla aj na stránkach uznávaného britského týždenníka The Economist.

Článok sa začína nadpisom “Toto si musíte pamätať” a pokračuje podnadpisom “V strednej a východnej Európe je socialistické pivo opäť hitom”. Hoci článok nie je až tak úplne o reklamnej kampani, jeho podstata je postavená na jej retro štýle.

retro-reklama-zlaty-bazant-73-zaujala-aj-britsky-the-economist-foto-magazinu-zdroj-wlb
zdroj: Wiktor Leo Burnett

Zrejme na základe tejto reklamy sa v známom týždenníku zamysleli nad súčasným stavom života ľudí v Európe a pokúsili sa vysvetliť podstatu obľúbenosti retro výrobkov nielen na Slovensku, ale aj v krajinách ako Nemecko, či Poľsko.

Podľa článku je populárnosť retro výrobkov v súlade s regionálnou politikou týchto dní. Nacionalizmus a liberalizmus sú momentálne na vzostupe a naopak liberalizácia a globalizácia sú v úzadí. Na tejto situácii sa podpisuje najmä nepriaznivý stav v Európskej únii a nedôvera ľudí voči celému európskemu spoločenstvu.

Podľa marketingového riaditeľa spoločnosti Heineken Slovensko návrat k starým dobrým veciam prináša ľuďom pocit bezpečia

O úspechu kampane sa v článku vyjadruje aj David Zappe, marketingový riaditeľ Heineken Slovensko. „Toto nemusí nutne znamenať túžbu ľudí vrátiť sa do obdobia spred roka 1989,“ hovorí David Zappe, „väčšina ľudí v tomto regióne je jednoducho vystrašená z budúcnosti a návrat k starým dobrým veciam im prináša pocit bezpečnosti,” dodáva David Zappe.

V agentúre Wiktor Leo Burnett sa tešia z populárnosti Zlatého Bažanta ´73

„Z článku v týždenníku The Economist máme vynikajúci pocit, teší nás, že sa Zlatý Bažant ´73 teší tak veľkej obľube. Je to vynikajúce pivo a to je aj téma, ktorej sa článok primárne venuje,” vyjadril sa pre MediaWatch.Dog Copywriter senior reklamnej agentúry Wiktor Leo Burnett Martin Keder.

zlaty-bazant-73-print
print (zdroj: Wiktor Leo Burnett)

Retro pivo Zlatý Bažant ´73 predstavuje pre ľudí spomienkový optimizmus

Čo sa týka úspechu retro edície piva Zlatý Bažant ´73, v agentúre Wiktor Leo Burnett sú presvedčení, že jeho základ je v sentimentálnosti. „Určite to má niečo spoločné so spomienkovým optimizmom – ľudia veria, že vianoce bývali vždy zasnežené, ľudia boli k sebe milší, pivo chutilo ako pivo… Je to pekná a sentimentálna spomienka na veci, ktoré sme mali radi kedysi,” povedal Martin Keder.

Viac info o kampani > pozri 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu