Peter Núňez pri preberaní ocenenia (foto: RTVS)

Obrovský úspech folklórnej šou RTVS Zem spieva dostal zhmotnenú podobu. Režisér Peter Núňez si v týchto dňoch v Miami prevzal cenu za najlepší pôvodný televízny projekt strednej a východnej Európy. Druhá séria šou pokračuje na Jednotke už túto sobotu o 20:30.

Originálna a talentom nabitá šou Zem spieva ešte vlani v júni uspela v súťaži Pitch&Play Live na medzinárodnom festivale NATPE v Budapešti v kategórii non-scripted formátov.

Šou zahviezdila a zaujala porotu, zloženú z rešpektovaných televíznych expertov, natoľko, že ju uznali za bezkonkurenčne najlepšiu. Spomedzi 11 projektov zo 7 krajín nemala obdobu a stala sa tak najúspešnejším a najoriginálnejším formátom.

Víťazstvo v Budapešti umožnilo režisérovi šou Zem spieva prezentovať projekt na globálnej celosvetovej prehliadke NATPE v Miami, kam začiatkom týždňa odletel. „Bol to super pocit,“ neskrýval svoje nadšenie z ceremoniálu i možnosti predstaviť nádherné slovenské tradície a temperament celému svetu.

Obľúbená folklórna šou zožala búrlivý potlesk a uznanie aj v Miami. „Bol som naozaj v šoku. Po prezentácii iniciovali neformálne stretnutie približne dvadsiati obchodníci s televíznymi formátmi, napríklad z Čile, USA, Japonska, Turecka a ďalších krajín. Ak by sa splnila aspoň desatina z toho, bolo by to úžasné,“ teší sa zo záujmu o formát producent a režisér Peter Núňez.

Svetový nádych má aj aktuálna druhá séria. Divákov poteší okrem iného účasť skvelých súborov i jednotlivcov zo zahraničia. Ide nielen o zahraničných Slovákov, ktorí sa so záujmom a od srdca venujú nášmu folklóru v Srbsku, Rumunsku, Anglicku či Maďarsku, ale tiež o milovníkov slovenského folklóru z Japonska, ktorí sa združujú v súbore Valaška.

Druhú sériu folklórnej šou Zem spieva vysiela RTVS každú sobotu o 20:30 na Jednotke. Vystúpi v nej 63 účinkujúcich – jednotlivcov, umeleckých súborov a skupín, ktorí sa predstavia v siedmich štúdiových kolách. Do semifinále postúpi maximálne 21 súťažiacich. Z desiatich najlepších vyberú vo finále diváci SMS hlasovaním absolútneho víťaza.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu