Vladimír Mužík (foto: Mafra Slovakia)

Na finančné problémy majiteľky vydavateľstva EvitaPress Evity Urbaníkovej upozornil na svojom blogu spisovateľ Martin Petro, ktorému vo vydavateľstve vyšli dve jeho knihy. Na nevyplatené honoráre začali upozorňovať viacerí autori, ale nechceli byť menovaní.

Urbaníková sa obvineniam bráni, priznala nesplatené pohľadávky voči dodávateľom, ale autorské honoráre už údajne všetky vyplatila. Riaditeľ vydavateľstva Mafra Vladimír Mužík zverejnil svoju výzvu v piatok 5. mája na sociálnej sieti Facebook. Mafra má v portfóliu ženský magazín Evita, ktorému meno zapožičala práve Urbaníková.

„Ak má niekto nevyplatené pohľadávky voči vydavateľstvu Evitapress, nech sa obráti na firmu MAFRA Slovakia, budeme o nich diskutovať,“ povedal pre denník N výkonný riaditeľ vydavateľstva MAFRA Slovakia Vladimír Mužík.

Mužík vyhlásil výzvu priamo na sociálnej sieti „Takže, pre slovenských priateľov. Vypisujem odmenu 1000 eur zo svojho, keď mi niekto prinesie 3 mená autorov (fyzické osoby), ktorí do dnešného dňa nemajú vyplatený honorár od Evity Urbaníkovej. Prosím ale aj s nejakými dôkazmi. Žiadne prípadné dlhy sa síce absolútne netýkajú Mafra Slovakia, ale to, čo sa odohráva teraz na internete a Facebooku a tiež v serióznych médiách voči tejto pani, je mimoriadne nehorázne. Tým nerozporujem, že svoju firmu viedla ako turecké hospodárstvo – umelec vedie firmu – ale skutočne to nie je žiadny podvodník!,“ zastával sa Urbaníkovej výkonný riaditeľ vydavateľstva Mafra Vladimír Mužík na sociálnej sieti Facebook.

Na otázku jedného užívateľa na FB, prečo sa vlastne Evity Urbaníkovej zastáva? Vladimír Mužík napísal: „Protože žiadnej fyzickej osobe nedlží a to, čo píše SME, je mimoriadna nehoráznosť. Nevie podnikať, ale nie je to zločinec! Kto sa jej má zastať, keď je celý Facebook proti nej,“ napísal Mužík.

Kontakt na výkonného riaditeľa vydavateľstva Mafra Slovakia je jeho profil na Facebooku, alebo e-mail: vladimir.muzik@mafraslovakia.sk.

Na sociálnej sieti pod Mužíkovou výzvou sa v sobotu 6. mája ozval Ján Filipča, ktorý tvrdí že napísal článok do magazínu Evita, ktorý vyšiel v novembrovom čísle. No do dnešného dňa i napriek sľubom Urbaníkovej honorár nedostal.

„…pani Eva len detinskými vetami poprepájala výňatky z textu, ktorý som jej poslal. Honorár sľúbila a potom to kdesi vyšumelo. Viac ma však štve, že sa vôbec neobťažovala s autorizáciou a do časopisu tak šlo pár totálnych nezmyslov,“ napísal Filipča pod statusom Vladimíra Mužíka na Facebooku.

„Nech sa pekne pani Eva ospravedlní, nech opraví to čo si podomýšľala a doplatí čo sľúbila,“ uviedol pre mediawatch.dog Ján Filipča.

„Dôrazne sa ohradzujem voči tvrdeniam niektorých médií a autorom niektorých blogov, ktoré ma obviňujú z finančných podvodov. Sú to absurdné a zlomyseľné tvrdenia ľudí, ktorým nerozumiem. Finančný podvod je cielená a premyslená činnosť, kedy chcete niekomu úmyselne spôsobiť škodu. Nikdy som sa ničoho takéhoto nedopustila a som šokovaná z toho, že niekto niečo takéto dokáže napísať do titulku článku,“ napísala Evita Urbaníková na svojom profile na Facebooku.

„O tom, ako Urbaníková podniká, veľa hovoria verejné registre a rozsudky. EvitaPress v súčasnosti dlhuje už 268-tisíc eur a nahromadila stratu 149-tisíc eur,“ uviedlo SME.

„V júni minulého roku napríklad súd rozhodol, že firma dlhuje spolu 18-tisíc eur tlačiarni Kasico. Z verejných zdrojov vyplýva, že Evitapress sa k podanej žalobe ani len nevyjadril, nedostavil sa na súd, hoci zásielky si firma preberala,“ uviedlo SME.

Vydavateľstvo Mafra má teraz iné problémy. Prečítajte si tiež:

Andrej Babiš nedodržal sľub, že nebude ovplyvňovať médiá vydavateľstva MAFRA, ktoré vlastní

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu