Richard Bolješik (foto: R.B.)

Nový spravodajsko-publicistický portál tvkrimi.sk nie je spustený ani mesiac a jeho výsledky čítanosti sú viac ako vynikajúce. Už počas prvého týždňa bola návštevnosť webu rekordných 18-tisíc čitateľov.

Reportér spravodajstva TV JOJ Richard Bolješik sa po 11-tich rokoch rozhodol opustiť prácu v televízii, aby spustil svoj vlastný projekt.

Ako reportér TV JOJ získal v roku 2015 významnú prémiu v kategórii Spravodajstvo za sériu príspevkov o “Vykostených Slovákoch” odvysielaných v reláciách KRIMI a NOVINY TV JOJ. Cenu mu udelil Literárny fond a týkala sa jeho práce za rok 2014.

Dnes má Richard Bolješik svoj vlastný spravodajsko-publicistický web tvkrimi.sk a všetko naznačuje tomu, že jeho ďalšia cesta v spravodajstve bude aj naďalej úspešná.

„K založeniu nového webu ma inšpirovala myšlienka vytvorenia slobodného priestoru pre všetkých novinárov, aj amatérov, ktorí sa venujú krimi a píšu o kriminalite. Každé médium má svoje vlastnícke štruktúry a prirodzené záujmy. Mojím osobným záujmom je hľadanie
pravdy, nachádzanie odpovedí a slobodný priestor na publikovanie, samozrejme overených a potvrdených faktov, v kontexte a súvislostiach, bez konšpirácií,“ pre Mediahub.sk priblížil príbeh založenia webového portálu tvkrimi.sk Richard Bolješik.

Spravodajsko-publicistický web tvkrimi.sk je venovaný investigatíve a krimi problematike. „Cieľom tvkrimi.sk je vytvoriť web s najkvalitnejším, najzaujímavejším, najčítanejším a najslobodnejším obsahom so zameraním na kriminalitu s presahom na investigatívu, bez vplyvov politických a akýchkoľvek záujmových skupín,“ uviedol Richard Bolješik.

Oproti iným webom s podobným zameraním sa líši v tom, že vytvára slobodný priestor pre autorov, ten je garantovaný menom Richarda Bolješika a tým, že jediným limitom pre budúcich autorov je pravdivosť textov a novinárska čistota ich výstupov.

Čitateľskú verejnosť, ktorú chce tvkrimi.sk osloviť, možno zaradiť do mladšej vekovej skupiny od 12 do 55 rokov. Títo čitatelia používajú moderné technológie, ktoré sú príznačné pre túto dobu a na webe hľadajú kvalitný krimi obsah, ktorý nikto iný nemôže, nechce alebo nevie spracovať a publikovať.

„Novinári chcú robiť investigatívu, no takmer všetci narážajú vo svojich redakciách na objektívne limity – vlastnícka štruktúra, autocenzúra, strach vedenia redakcie, neschopnosť nájsť kvalitné témy, následne ich uchopiť a spracovať do pochopiteľných novinárskych
výstupov,“ uviedol Richard Bolješik.

Nový spravodajsko-publicistický web je ešte len na svojom začiatku a postupne sa bude vyvíjať, aj obsahovo aj počtom členov redakčného tímu.

„Tím redakcie momentálne tvorím ja a ďalší traja nadšenci, ktorí chcú slobodne písať, lebo ich podobná myšlienka nadchla a moje meno je pre nich zárukou slobodného publikovania. Ozývajú sa ďalší, som v šoku, že sami od seba a predpokladám, že „redakcia“, aj keď virtuálna, bude mať minimálne 6 prispievateľov. Momentálne pre portál začala písať o mafii blogerka sme.sk Júlia Mikolášiková „Piraňa“, ako aj Miško Scheibenreif, ktorý bude spracovaváť krimi záhady z ČSR histórie, ozval sa nám aj nadšený študent masmediálnych štúdií z Prahy, ktorého myšlienka nadchla natoľko, že bude mať svoju rubriku „České KRIMI,“ uviedol Richard Bolješik.

Spravodajsko-publicistický portál tvkrimi.sk bol spustený 7. apríla 2018 a jeho úspech je pre zakladateľa príjemným prekvapením.

Len máloktorému webu sa podarí už počas prvého týždňa dosiahnuť 18-tisíc čitateľov. No nielen čitatelia sú pre Richarda Bolješika príjemným prekvapením.

„Portál som spustil 7. apríla a už dnes ma záujem zvalcoval, nielen čitateľov, ale najmä tých, ktorí chcú dobrovoľne a bez nároku na honorár publikovať na portáli. A nehovoriac o tiperoch, ktorí sa ozývajú, zrejme sa im štýl písania páči,“ doplnil Richard Bolješik.

V súčasnosti web tvkrimi.sk pokoril ďalšiu métu, keď za prvých 17 dní od spustenia dosiahol viac ako 50-tisíc videní.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu