Richard Bolješik (zdroj foto: R.B.)

Richard Bolješik pracoval v RTVS 1,5 roka do 31.7.2020 na pozícii šéfdramaturga relácií Reportéri a Občan za dverami. Odišiel kvôli cenzúre a protekčnému prideľovaniu odmien.

Od septembra 2020 oživil svoj starý projekt, spravodajsko-publicistický web tvkrimi.sk, ktorý sa venoval investigatíve a krimi problematike a spustil dva nové blogy tvmedia.sk, tvcestovanie.sk a bude nasledovať tvpes.sk. Od 31. marca začína spolupracovať ako novinár s vydavateľstvom News and Media Holding.

Ako hodnotite s odstupom času spoluprácu a pôsobenie v RTVS?
Za skúsenosť v RTVS som vďačný, neľutujem túto etapu života, profesne ma to posunulo ďalej, cením si najmä editorské a dramaturgické skúsenosti. No uveriť, že zmením publicistiku RTVS, bola naivná ilúzia. Mechanizmy a staré štruktúry v televízii skôr zabezpečia, že systém RTVS vymení Vás.

Čo máte nové?
Momentálne som prispievateľom pre PLUS7DNÍ. Niektoré kauzy, krimi prípady a spoločenské témy budem spracovávať aj pre najčítanejší týždenník na Slovensku. > Pozri ćlánky

Ako sa darí vašim online projektom? 
Online projekty by som chcel priebežne rozvíjať, popri publicistickej a publikačnej činnosti. Viac sa chcem zameriavať na vlastné videoblogy, nadčasové témy, nemám ambíciu konkurovať desiatkam spravodajských webov. Weby a FB stránku Richard Bolješik TV považujem za vynikajúce komunikačné prostriedky a podporné projekty.

Všimol som si váš záujem o občianske veci, verejný záujem, a boj za zachovanie zelene na Drotárskej ceste. Plánujete i vstup do komunálnej politiky?
Na vstup do komunálnej politiky ma nabádajú ľudia z môjho okolia dlhé roky. Desať rokov som tiež robil komunálneho redaktora v TV Karlova Ves. Vraj keď chcem niečo aj zmeniť, mal by som ísť do politiky. Ja sa tomu zatiaľ úspešne bránim. Je pravdou, že posledné udalosti v Starom Meste ma iritujú a nikto sa týmto témam poriadne nevenuje. Ak, tak povrchne. Stále sa však cítim byť viac užitočný na strane aktivizmu, novinárčiny, možno ako bloger dokážem oveľa viac vecí zmeniť.

Richard Bolješik ako televízny reportér získal ocenenie v kategórii Spravodajstvo, ktoré mu udelil Literárny fond opakovane v rokoch 2010, 2013, 2014, 2015 a 2016.
V rokoch 2005 získal cenu LOTUS za Publicistiku a v roku 2006 cenu LOTUS a Cenu Literárneho fondu za Publicitiku. Pred svojím nástupom do RTVS, pôsobil 11 rokov v TV JOJ, predtým tiež v TV Bratislava, TV Karlova Ves, TA3, či v TV Markíza.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu