Po tom čo v utorok 24. januára diskutoval Richard Sulík s Michalom Havranom vo verejnej debate denníka N, Sulík sa rozhodol, že podanú žalobu stiahne. Predmetom sporu bol pojem „trápnučký fašista,“ ktorým ho Havran nazval vo svojom statuse na Facebooku.

„Včera som mal diskusiu s Michalom Havranom a medziiným som sa dozvedel, že výrok „islam nie je kompatibilný s našou kultúrou“ je fašistický. Tiež som sa dozvedel, že fašista je z pohľadu pána Havrana každý druhý avšak nedozvedel som sa, ako chceme nazývať skutočných fašistov, tých ktorí by radi inak zmýšľajúcich ľudí posielali do plynu. Moderátor Fila (btw. good job) sa dozvedel, že kladie hlúpe otázky, keď sa spýtal, kto je väčší fašista – Kotleba, či ja. Nadobudol so dojem, že podľa Havrana je fašista každý, kto s ním nesúhlasí a dospel som k záveru, že s týmto pánom nemá zmysel na túto tému (a možno ani na žiadnu inú) diskutovať. Pochopil som, že aj vďaka pánovi Havranovi pojem fašista tak strašne devalvoval, že nech si ma kľudne tak označuje, je to vlastne úplne jedno. A preto žalobu sťahujem, budem sa venovať zmysluplnejším veciam,“ napísal Richard Sulík na sociálnej sieti.

Richard Sulík sa žalobou domáhal ospravedlnenia a sumy 10 tisíc eur, ako odškodnenia. „Žalovaný je povinný uverejniť na svojom profile na stránke www.facebook.com ospravedlnenie v nasledovnom znení: „Ospravedlňujem sa Ing. Richardovi Sulíkovi za to, že som ho označil vo svojom príspevku zo dňa 07.11.2016 za trapnučkého fašistu. Jedná sa o nepravdivé a ničím nepodložené tvrdenie zasahujúce do práva na občiansku česť Ing. Richarda Sulíka,“ znel Petit pôvodnej žaloby, ktorú teraz Sulík stiahol. Čítajte viac.

Havran vo svojom komentári na Facebooku reagoval na blog Richarda Sulíka v Hospodárskych novinách Môj tip: Vyhrá Trump. „Mali sme v Európe takých liberálov, ako Jörg Haider, alebo Pim Fortuyn. Tiež začínali ako psychotickí libertariáni a skončili, rovnako ako Richad Sulík, ako trapnučkí fašisti,“ napísal vtedy Michal Havran.

„Pán Sulík žalobu stiahol, pretože vie, že by prehral. Všetky jeho ostatné interpretácie, na ktoré sa mi už nechce reagovať, pretože ukázal limity svojho historického a kultúrneho vedomia o fašizme, sú určené iba ako testosterónové odkazy jeho nasledovníkom,“ reagoval na stiahnutie žaloby Havran pre denník N.

Havran je synom spisovateľky ženských románov Ivany Havranovej a je známy svojimi ľavicovými názormi. Už viac razy sa zviditeľnil svojimi kontroverznými výrokmi a postojmi. Naposledy, keď osobne podporil politiku na sneme malej liberálnej mimoparlamentnej strany SKOK! Čítaj viac. 

Pozrite si záznam debaty Richarda Sulíka s Havranom, debatu moderoval riaditeľ vydavateľstva denníka N Lukáš Fila:

1 komentár

  1. Myslim, ze od Sulika to bol naozaj presny kopanec naspat. Havran sa v priamom prenose sam profesionalne pochoval. Niebude to vidiet hned, nie hned … Lavicovy intelktual. Co toto je za blbinu :)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu