repro foto: dajmejedlo.sk

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia získalo touto transakciou slovenskú doménu Dajmejedlo.sk spolu so slovenskou databázou zákazníkov, zlúči ich pod Bistro.sk. Český web Damejidlo.cz ostal vo vlastníctve skupiny Delivery Hero.

„Do portfólia Ringier Axel Springer už patrí portál Bistro.sk, ktorý sa stal krátko po svojom vzniku, najpoužívanejším portálom v oblasti online objednávania jedla. Spojenie týchto najsilnejších hráčov na trhu bude benefitom pre zákazníkov oboch portálov. Doterajším zákazníkom Dajmejedlo.sk budú služby poskytované v pôvodnom režime ešte nasledujúce 2 mesiace. Postupne budú spojené s Bistro.sk. O ďalších zmenách budú používatelia včas informovaní. Spoločnosti sa dohodli, že cenu transakcie nezverejnia,“ uviedla spoločnosť United Classifieds, pod ktorú oba portály patria.

Spoločnosť United Classifieds vlastnia Ringier Axel Springer Slovakia spoločne s investičnou skupinou Penta Investments. Čítaj viac.

„Online je naše DNA. Odvtedy, čo sme začali pracovať na službe Bistro.sk sme vedeli , že online objednávanie jedla je budúcnosťou donáškových služieb. A preto som rád, že potom, ako sme dosiahli pozíciu trhovej jednotky, sa nám podarilo prostredníctvom tejto transakcie spojiť Bistro.sk ako jednotku s trhovou dvojkou – Dajmejedlo.sk, čo nám umožní ešte viac investovať do rozvoja týchto služieb,“ povedal Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia.

Dajmejedlo.sk vstúpilo na Slovenský trh na jeseň 2013 (ako dvojička českého webu Damejidlo.cz) , špecializoval sa na vlastný rozvoz a donášku jedál aj z fast food reťazcov ako McDonald’s, či KFC v Bratislave. (V reťazcoch nakúpil kuriér objednávky ako bežný zákazník, nešlo o oficiálnu spoluprácu.) V máji 2014 sa podľa portálu Živé.sk rozvoz vlastnými kuriérmi skončil a spoločnosť sa zamerala na rozširovanie databázy reštaurácií s vlastným rozvozom.

Bistro.sk odštartovalo svoju činnosť v novembri 2013. Čítaj viac.

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia získalo v marci 2017 web od medzinárodnej skupiny Delivery Hero, ktorá ho získala podľa informácií webu Lupa.cz v roku 2015 o Tomáša Čupra (spol. Slevomat) a naďalej spoločnosť vlastní web damejidlo.cz v Českej republike.

Bistro.sk a Dajmejedlo.sk sa stanú po zlúčení dominantými hráčmi na trhu, konkurenciou je im napr. web napizzu.sk vydavateľstva Petit Press, či menší web ham.sk (doručuje len v Bratislave a Košiciach).

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu