Mariana Durianova, redakcia

Ako sme už informovali  denník Nový Čas chystá novú online televíziu. Od utorka 1. decembra bude na webe denníka moderované spravodajstvo vo forme niekoľko minútovej relácie Nový Čas Správy, každý pracovný deň po 18-tej hodine.

Marianna Ďurianová  a Pavel Bruchala, bývalí moderátori televízie Markíza sa od utorka 1. decembra vracajú na televízne obrazovky, keď každý deň po 18-tej hodine prinesú  v prehľade informácie o dianí doma a vo svete v novej internetovej relácii Nový Čas Správy.

Pozrite si záznam prvého vydania novej relácie z 1. decembra s Mariannou Ďurianovou:

“Od dnešného dňa sme pre čitateľov Nového Času pripravili spravodajstvo v úplne novej podobe. Pohyblivé obrázky vo forme niekoľko minútového videobloku po 18. hodine im na stránke čas.sk ukážu všetky čerstvé informácie dňa. Sme radi, že Nový Čas vstupuje do novej spravodajskej bloketapy s moderátorskými jednotkami na trhu,“ povedala Júlia Kováčová, šéfredaktorka Nového Času.

Marianna Ďurianová prišla do redakcie vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia už 9. októbra v predstihu pred kolegom Pavlom Bruchalom, ktorý prišiel 9. novembra.

Obaja sa budú striedať vo vysielaní, spolu s reportérmi Nového Času každý pracovný deň po 18-tej hodine.

„Zišli sme sa dobrý tím a o to je práca príjemnejšia. Pre mňa je to po televíznom vysielaní trochu zmena, ale v podstate gro práce ostáva rovnaké, takže sa cítim ako ryba vo vode,“ povedala moderátorka Marianna Ďurianová.

„Takéto nové výzvy potrebujem, aj preto nastali tie zmeny predtým – v Markíze som sa dostal do štádia stereotypu a vnútorného nenaplnenia. Posledný rok som mal pauzu, veľa som uvažoval a veľmi mi to pomohlo. Už som si však povedal, že potrebujem nejaký režim, prácu a život mi priniesol túto ponuku,“ povedal Pavel Bruchala pre denník Nový Čas.

Relácia Nový Čas Správy je prvou reláciou súvisiacou so zavádzaním zmien, ku ktorým dochádza vo vydavateľstve Ringier Axel Springer Slovakia, ktoré sa rozhodlo pristúpiť ku stratégii televíznych online relácií komunikovaných pod vlastnou značkou Nový Čas, ktorá bude fungovať na video platforme vydavateľstva – Tivi.sk, ktorá je najsledovanejšou online televíziou na Slovensku, za ňou nasledujú TV.SME.sk a HNtelevizia.sk.

Pozrite si porovnanie návštevnosti online televízií na Slovensku:

Tabulka-Tivi.sk, TV.SME.sk, HNtelevizia.sk-pocet unikatnych navstev RU, 2015-august az november-tabluka Masmedialne.info-zdroj-AIMmonitor
Počet unikátnych návštev v období august až november 2015, tabuľka: Masmediáne.info, zdroj dát: AIMmonitor

Ako sme vás už informovali vydavateľstvo požiadalo na Úrade priemyselného vlastníctva SR o registráciu ochranných známok na viaceré názvy, nielen Nový Čas Správy, ale napríklad i Nový Čas Promi, je preto predpoklad, že sa zanedlho objavia i ďalšie nové relácie.

Web denníka Nový Čas – Čas.sk, podľa AIMmonitora v mesiaci november 2015 navštívilo 1 milión 845 tisíc unikátnych návštevníkov prostredníctvom desktopov a k tomu treba pripočítať aj návštevy z mobilov v počte takmer 785 tisíc. Spolu teda v novembri navštívilo stránku Čas.sk takmer 2 milióny 630 tisíc unikátnych návštevníkov.

Video platformu Tivi.sk v novembri 2015, podľa AIMmonitora navštívilo navštívilo takmer 231 tisíc unikátnych návštevníkov prostredníctvom desktopov a z mobilov viac ako 45 tisíc. Spolu teda v novembri navštívilo stránku Čas.sk takmer 276  tisíc unikátnych návštevníkov.

Pozrite si zvučku novej relácie Nový Čas Správy:

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu