koláž: websupport.rankingcoach.com

Vo februári 2017 vydavateľstvo News and Media Holding utlmilo činnosť portálu Aktuálne.sk a prepustilo všetkých redaktorov, ponechalo si len šéfredaktora Vladimíra Kroupu, ktorí dozeral na obsah. O kúpu portálu Aktuálne.sk sa následne v marci zaujímalo vydavateľstvo Petit Press, skupina Penta Investments sa ale rozhodla pre akvizíciu s priamym konkurentom jej vydavateľstva News and Media Holding. Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia získalo nedávno aj weby Autobazar.eu a TopReality.sk. Prečítajte si analýzu a plány vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia v digitálnej oblasti pôsobenia.

Okrem akvizície nových online aktív, sa 6. novembra 2017 Ringier Axel Springer Media AG dohodol na odpredaji svojho najpredávanejšieho tlačeného denníka Nový Čas na Slovensku do rúk FPD Media s.r.o, a svojho portfólia tlačených magazínov do rúk News and Media Holding, a.s.

Skupina Penta tak rozširuje svoje portfólio tlačených magazínov na Slovensku. Spoločnosť FPD Media patrí do skupiny FPD Group podnikateľa Antona Siekela, ktorej patrí Žilinský večerník ale i magazín BREAK, ktorý mu v októbri 2016 predala skupina Penta. Čítaj viac.

• Investícia: Ringier Axel Springer Media AG sa dohodla na akvizícii Autobazar.eu, lídra medzi portálmi v oblasti automobilovej inzercie a jedného z vedúcich realitných portálov TopReality.sk, ako aj domény a obchodnej značky Aktualne.sk.

• Rozvoj: Novo získaná doména Aktualne.sk bude presmerovaná na spravodajský portál Aktuality.sk patriaci pod Ringier Axel Springer Slovakia. Navyše, pre poskytnutie prvotriedneho a najlepšieho online spravodajského servisu, dôjde k zväčšeniu redakčného tímu Aktuality.sk.

• Predaj: Ringier Axel Springer Media pokračuje v stratégii budovania vedúcej digitálnej organizácie na Slovensku, ktorá je orientovaná na budúcnosť. Zameranie spočíva v pridávaní inzertných portálov a portálov, ktoré strategicky zapadajú do už existujúceho portfólia, samozrejme v spojení s vysoko kvalitnou digitálnou žurnalistikou. Pre naplnenie týchto cieľov, sa Ringier Axel Springer Media AG rozhodol odpredať svoje slovenské portfólio tlačených novín a magazínov.

Ringier Axel Springer Media AG sa dohodol na akvizícii lídra medzi portálmi v oblasti automobilovej inzercie Autobazar.eu, a jedného z vedúcich realitných portálov TopReality.sk od ich zakladateľov Michala Obedu a Marka Grajcaríka.

Akvizícia bola zrealizovaná prostredníctvom holdingu United Classifieds s.r.o., ktorý združuje inzertné portály na Slovensku. Autobazar.eu je najväčší poskytovateľ automobilovej inzercie s 93 000 návštevníkmi denne. Firma United Classifieds je spoločným podnikom skupiny Penta Investments a vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia.

TopReality.sk je jedným z najnavštevovanejších realitných portálov s 35 000 návštevníkmi denne a aktuálne s viac ako 250 000 zobrazenými inzerátmi. Portfólio United Classifieds zahrňuje všeobecný inzertný portál Bazar.sk, realitné inzertné portály Nehnuteľnosti.sk, Reality.sk, Novostavby.sk, Byty.sk, Chaty.sk a Viareal.sk, ako aj automobilové inzertné portály Autobazar.sk, Autovia.sk, Noveauta.sk, Autozor.sk a ABmanager.sk.

Dva nové produkty – Topreality.sk s.r.o. a Autobazar.eu s.r.o. – ešte viac vylepšia portfólio Ringier Axel Springer na Slovensku. Očakáva sa, že k uskutočneniu akvizície uvedených inzertných portálov dôjde vo štvrtom štvrťroku 2017.

Pre ďalší rozvoj svojej pozície, vedúceho digitálneho vydavateľstva na Slovensku, sa Ringier Axel Springer Media AG taktiež dohodol na získaní domény a obchodnej značky Aktualne.sk od News and Media Holding a.s..

Doména bude presmerovaná na spravodajský portál Aktuality.sk, ktorý je už súčasťou online portfólia Ringier Axel Springer na Slovensku.

Uskutočnenie akvizície sa očakáva v polovici roka 2018. Pre poskytnutie prvotriedneho a najlepšieho online spravodajského servisu, dôjde k zväčšeniu redakčného tímu Aktuality.sk.

Okrem akvizície nových online aktív, sa 6. novembra 2017 Ringier Axel Springer Media AG dohodol na odpredaji svojho najpredávanejšieho tlačeného denníka na Slovensku do rúk FPD Media s.r.o, a svojho portfólia tlačených magazínov do rúk News and Media Holding, a.s.. V kontexte odpredaja, nie je plánované žiadne znižovanie počtu zamestnancov, ani rušenie redakcií.

Kúpno-predajná dohoda (SPA) pre portfólio tlačených novín, zahrňuje najčítanejší denník Nový Čas, týždenník Nový Čas Nedeľa, ako aj ich online rozšírenia.

SPA dohoda pre portfólio tlačených magazínov zahrňuje týždenníky Nový Čas pre Ženy a Život, ako aj mesačníky Nový Čas Krížovky, Nový Čas Bývanie, EVA, Madam EVA, GEO a AUTO BILD, spolu so všetkými ich online rozšíreniami.

Predajná transakcia portfólia tlačených novín podlieha schváleniu zo strany kompetentných orgánov v oblasti kontroly fúzií. Uzavretie oboch transakcií sa očakáva v polovici roka 2018.

„Predávame náš denník a tlačené magazíny s cieľom ešte viac zvýrazniť profil nášho portfólia, ako vedúceho digitálneho vydavateľstva na Slovensku. Autobazar.eu, TopReality.sk, ako aj doména Aktualne.sk dokonale zapadajú do nášho portfólia a dokazujú konzistentnosť napĺňania našej stratégie,“ hovorí Milan Dubec CEO Ringier Axel Springer Slovakia.

V budúcnosti bude silné portfólio Ringier Axel Springer, v oblasti digitálnych médií na Slovensku, založené na troch pilieroch:

1) Digitálne publikovanie, pozostávajúce zo spravodajskej platformy Aktuality.sk, portálov z oblasti športu a životného štýlu pre mužov Šport.sk a Živé.sk, portálov pre ženy Diva.sk, Najmama.sk a Dobruchut.sk, portálu Azet.sk, ako aj stránky zameranej na generáciu mileniálov Noizz.sk.

2) Digitálna inzercia, zahrňujúca všeobecný inzertný portál Bazar.sk, realitné inzertné portály Nehnuteľnosti.sk, TopReality.sk, Reality.sk, Novostavby.sk, Byty.sk, Chaty.sk a Viareal.sk, ako aj automobilové inzertné portály Autobazar.eu, Autobazar.sk, Autovia.sk, Noveauta.sk, Autozor.sk a ABmanager.sk. United Classifieds s.r.o zastrešuje celú obchodnú činnosť Ringier Axel Springer Media AG na Slovensku v oblasti inzertných portálov.

3) Digitálne obchodné činnosti, ako je online komunitný portál Pokec a online donášková služba jedla Bistro.sk.

„S touto rozsiahlou reorganizáciou nášho portfólia na Slovensku, jasne podčiarkujeme naše odhodlanie stať sa vedúcim digitálnym vydavateľstvom v strednej a východnej Európe. Naše nové portfólio na Slovensku je kompletne digitálne a dobre diverzifikuje príležitosti medzi oblasti digitálneho publikovania, digitálnej inzercie a digitálnych obchodných činností, ako Pokec a Bistro.sk. Som presvedčený, že ide o výborné nastavenie, ktoré umožní ďalší zdravý rast nášho podnikania na Slovensku,“ hovorí Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG.

„Firma United Classifieds je spoločným podnikom Penty a Ringier Axel Springer Slovakia. Penta v nej vlastní 40%. Cieľom firmy je konsolidovať classifieds portály na Slovenskom trhu. Penta do firmy vložila svoj väčšinový podiel v spoločnosti, ktorá prevádzkuje portál Reality.sk. Spoločnosť Akcionár, s.r.o. je spoločnosť, ktorú ovládol News and Media Holding v lete tohto roku, a jej prostredníctvom kontroloval cca 57% podiel v spoločnosti, ktorá prevádzkuje portál Reality.sk. Spoločnosť Akcionár, s.r.o. v týchto dňoch odkúpila Penta od spoločnosti News and Media Holding s cieľom vložiť jeho aktíva do spoločného podniku s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia,“ povedal pre mediahub.sk v čase vzniku Martin Danko, external relations manager skupiny Penta Investments. Čítaj viac.

O Ringier Axel Springer Media AG:
Spoločnosť Ringier Axel Springer Media AG bola založená v roku 2010 švajčiarskou spoločnosťou Ringier AG a nemeckou Axel Springer SE. Spoločnosť pôsobí na rastúcich trhoch Poľska, Maďarska, Srbska, Slovenska, Estónska, Lotyšska a Litvy so širokou škálou mediálnych služieb zahŕňajúcich digitálne a tlačené médiá. Dnes je Ringier Axel Springer Media AG vedúcou integrovanou multimediálnou spoločnosťou v strednej a východnej Európe. Sídlo spoločnosti je v Zürichu a celkovo zamestnáva približne 3100 zamestnancov.

O Ringier Axel Springer Slovakia:
Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Drvivá väčšina online portfólia dlhodobo patrí medzi najnavštevovanejšie slovenské internetové portály. Viaceré sú jednotkami vo svojich segmentoch. Do portfólia spoločnosti spadajú značky ako Nový Čas, jeho online verzia Čas.sk, Nový Čas pre Ženy a významné produkty ako Azet.sk a Aktuality.sk. Po spojení so spoločnosťou Azet.sk, a. s., ktoré nastalo 1. júna 2016, sa Ringier Axel Springer Slovakia stal najväčším prevádzkovateľom internetového obsahu na Slovensku. Ringier Axel Springer Slovakia zamestnáva viac ako 800 ľudí v Bratislave, Žiline a Košiciach. Je súčasťou švajčiarsko­nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá je vedúcou integrovanou multimediálnou korporáciou v strednej a východnej Európe.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu