foto: Robert Fico, FB

Robert Fico sa opäť raz pustil do médií, tentoraz sa zameral na denník, ktorý vlastní finančná skupina Penta. Plus Jeden Deň mal podľa tvrdení Fica opakovane zverejňovať klamlivé informácie o cenách potravín v maloobchode, vo vzťahu k zmene výšky DPH, resp. vo vzťahu k súčasnej vládnej garnitúre.

Oslovili sme novú hovorkyňu z vydavateľstva News and Media Holding Zuzanu Chalupovú, aby sa k tomu vyjadrila, ale nereagovala.

robert-fico-dennik-plus-jeden-den-vlastneny-financnou-skupinou-penta-uz-treti-den-klame-svojich-citatelov-obr-titulka-pjd
foto: Robert Fico, Facebook

„Denník Plus 1 deň, vlastnený finančnou skupinou Penta, už tretí deň klame svojich čitateľov. Najprv priniesol lživú informáciu o tom, že šunka od minulého roka vraj zdražela o 71 percent a maslo o 38 percent. Naše stanovisko, v ktorom sme túto hlúposť jednoznačne vyvrátili nezverejnil, zato sa však zo všetkých síl snažil nájsť v obchodoch drahšiu bravčovú panenku ako tú, s ktorou ma novinári v januári tohto roka odfotili priamo v obchode. Keby si dali aspoň tú prácu, že zájdu do toho istého obchodu,“ napísal Robert Fico na sociálnej sieti.

„Médiá nesmú klamať svojich čitateľov. Očividnými klamstvami, ktoré si môže overiť každý na vlastné oči, strácajú u ľudí dôveryhodnosť a prenechávajú priestor rôznym konšpiračným webom, ovládaným extrémistami. Preto znovu žiadam novinárov, aby písali pravdu. A teším sa z lacnejších potravín,“ doplnil Fico.

Aktualizované: „Premiér sa hnevá na Plusku, že o bravčovej panenke nepresne informujú. Dosť tvrdia protichodné tvrdenia o tom redakcia a erikovci, ale to je jedno. Teší ma, že premiér argumentuje štatistikami celkovými, čo je milý pokrok, lebo zväčša ho poznáme skôr ako odporcu tvrdých dát. A tvrdé sumárne dáta sú dobrá vec, lebo nás pletú oveľa menej ako konkrétne ale náhodne vybrané fakty,“ uviedol zástupca šéfredaktora denníka N Konštantín Čikovský na sociálnej sieti.

Pozrite si video:

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu