Novinári denníka SME a denníka N sú džíhádisti, tak ich nazval premiér. Majú spoločnú črtu, že medzi tzv. mienkotvorné články, vsunú polopravdy a klamstvá o súčasnej vláde a prezentujú vždy opačnú politiku, ako vládna strana a robia to aj „cez mŕtvoly“. Denník N dokonca aktívne protežuje vznikajúce politické hnutie Progresívne Slovensko, ktoré financuje majiteľ denníka N Anton Zajac.

Robert Fico dnes na facebooku zverejnil video v ktorom práve denník N, ale i denník N označil termínom džihád, teda niečo nezdravé čo je v slovenskej žurnalistike. Oba denníky tvoria tzv. mienkotvorné články, medzi ktoré zámerne vsúvajú nepravdivý obsah a polopravdy, ktoré útočia voči strane Smer a premiérovi SR, cieľom týchto médií je nielen získať vysokú čítanosť, ale i politická propaganda opozičných strán a vznikajúcej strany Progresívne Slovensko, ktorú propaguje nielen denník N ale i denník SME.

Médiá nedávno zverejnili informácie o podozrení na korupciu pri získavaní zákaziek na Ministerstve školstva, premiér na to reagoval vo svojom videu, keď povedal. „Je veľmi neskoro povedať do médií, najmä nejakému džihádu v denníku SME alebo denníku N, že niekto nejaký úradník od nich niečo pýtal, pretože takéto vyjadrenie nemá pre orgány činné v trestnom konaní žiadnu hodnotu, je to tvrdenie proti tvrdeniu…Ďakujem každému kto o korupcii otvorene hovorí, ale potrebujeme sofisitkovanejšie prístupy, nie len nejaké mediálne bubliny a vyhlásenia…,“ povedal Robert Fico vo zverejnenom videu. Fico v minulosti nazval novinárov týchto denníkov aj špinavými slovenskými prostitútkami, keďže negatívne prezentovali obraz Slovenska vo svete počas slovenského európskeho predsedníctva.

K čerpaniu eurofondov na ministerstve školstva sa zásadne vyjadrím po koaličnej rade. Už dnes chcem ale poskytnúť toto stanovisko.

Posted by Robert Fico on 2. august 2017

Denník N vznikol odchodom redaktorov z vydavateľstva Petit Press a je spájaný s politickým hnutím Progresívne Slovensko.

Spolumajitelia spoločnosti ESET darovali denníku N sumu vo výške 1,2 miliónov eur a spolumajiteľ ESET Anton Zajac, ktorý je zároveň spolumajiteľom denníka N, prispieva finančne aj na vznik politickej strany Progresívne Slovensko.

Finančne na politické hnutie prispel aj majiteľ kníhkupectva Martinus.sk Michal Meško, ktorý je zároveň i členom redakčnej rady denníka N.

Bývalá členka redakčnej rady denníka N Zora Jaurová, je aktívna v politickom hnutí Progresívne Slovensko, ako členka správnej rady. Čítaj viac.

Politické hnutie ktoré financuje majiteľ denníka N Anton Zajac sa rozhodlo získať politické body tak, že bude útočiť voči súčasnej vláde. Na svojom profile na facebooku v stredu 3. augusta zverejnilo správu, ktorá priamo útočí voči vláde. „Predseda vlády tejto krajiny nedokáže urobiť poriadok s koaličným partnerom vo svojej vláde. Ide o kľučový rezort pre budúcnosť našej krajiny a jeho správne fungovanie musí byť priorita pre každú vládu. Potrebujeme nových ľudí, novú energiu. Potrebujeme reštart!,“ uviedlo Progresívne Slovensko.

Novinárka dennika SME Andrea Dudráková nedávno protežovala Progresívne Slovensko priamo vo svojom článku.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu