Okresný súd v Bratislave pojednával v piatok 13. januára v procese kde je novinár Martin Daňo obžalovaný za ohováranie v kokaínovej kauze, keď sa zastal Richarda Sulíka zo strany SaS a opakovane vyzval ex-ministra Jána Počiatka na absolvovanie testu na užívanie drog.

Daniel Lipšic, ako advokát novinára Martina Daňa na pojednávanie predvolal ako svedka i Roberta Fica, ktorý sa ale nedostavil a sudkyňa mu preto dala poriadkovú pokutu 200 eur. Informáciu priniesol denník N. 

Premiér Fico následne zaslal denníku N svoje vyjadrenie. „Na dnešnom pojednávaní v trestnej veci obžalovaného Martina D., v ktorej vystupujem ako svedok som sa nezúčastnil z dôvodu neodkladnej pracovnej cesty mimo Bratislavu. Protokol moju neprítomnosť bohužiaľ telefonicky ospravedlnil až počas samotného  pojednávania. Chcem sa ospravedlniť, poriadkovú pokutu rešpektujem a samozrejme zaplatím, “ uviedol pre denník N Robert Fico.

Sudkyňa Okresného súdu BA III Iveta Halvoňová dala v tomto konaní dve pokuty i Martinovi Daňovi. „Najprv 500 eur za to, že v miestnosti používal kameru, a potom 800 eur za to, že mal na krku zavesený transparent „Každý má právo na sudcu, ktorý v práci nepije,“ uviedol denník N. 

Martin Daňo vedie portál GINN.press a spolu s Rudolfom Vaským aj portál jetotak.sk.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu