Premiér diskutoval so šéfredaktorkou Hospodárskych novín Marcelou Šimkovou v rámci podujatia HNClub v utorok 4. apríla. Predmetom diskusie boli aj médiá.

„Verejnoprávne médiá bohužiaľ hrajú len o sledovanosť, je im úplne jedno ako bude vyzerať diskusia O 5 minút 12. Chcú hádky, chcú bordel, lebo si myslia, že ľudia to budú pozerať a toto je základný dôvod prečo si myslím, že vedenie slovenskej televízie a rozhlasu absolútne zlyhalo ako verejnoprávne inštitúcie, pretože je to dnes jedna opozičná časť médií, bohužiaľ si myslím, že musí dôjsť k výmene na čele slovenskej televízie, alebo teda RTVS,“ povedal Robert Fico.

Požiadali sme o reakciu hovorcu RTVS Juraja Kadáša, no ten nereagoval.

Robert Fico na HNClube o médiách tiež povedal „Mám mieru zodpovednosti a preto ma to serie, ako sa k tomu stavajú médiá. Publikujete shity, musím to otvorene povedať. Je to nemožné a neprijateľné. Viete si predstaviť, že by Kollár s Matovičom vládli v tejto krajine?“ zverejnil vyjadrenie premiéra HNonline.sk.

Václav Mika ešte v januári v rozhovore pre Aktuality.sk povedal, že cíti vnútornú podporu a spätnú väzbu od zamestnancov, aby sa opäť uchádzal o znovu zvolenie do pozície generálneho riaditeľa RTVS, no či sa oň bude uchádzať ešte nepotvrdil. Čítajte viac.

Svoju kandidatúru na post šéfa RTVS zvažuje aj bývala riaditeľka televízie Markíza Zuzana Ťapáková, ktorá nedávno čelila kauze netransparentného financovania kampane a podujatia okolo slovenského predsedníctva v Rade EU.

„Zvažujem, nič sa na tom nezmenilo. Nemám prečo meniť svoje rozhodnutie. Aj keď snaha znemožniť ma cez údajnú kauzu bola a je ozaj impozantná. Verím tomu, že tento mediálny hon na čarodejnice nijako neovplyvní vnímanie mojej prípadnej kandidatúry,“ povedala Zuzana Ťapáková v rozhovore pre denník N. Čítajte viac.

Voľba nového šéfa RTVS sa uskutoční v mesiaci jún.

Pozrite si záznam diskusie s Robertom Ficom:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu