Premiér v stredu 1. marca na Úrade vlády najprv ohlásil spolu s ministerkou pôdohospodárstva tlačovú konferenciu no potom náhle odišiel. Ako dôvod svojho konania uviedol, že novinári sa nevenovali brífingu, ale robili individuálne rozhovory a vyrušovali ho.

„Premiér zvolá brífing na chodbu Úradu vlády a čuduje sa, že novinári tam vedú individuálne rozhovory. Pani ministerka mu nadbieha, aká „je kultúrnosť novinárskej obce strašná,“ komentoval na sociálnej sieti novinár z denníka SME Adam Valček.

Štandardom býva, že krátke brífingy sú usporadúvané i na chodbách inštitúcií, kde predtým prebiehalo napríklad zasadanie vlády, aby operatívne informovali o výsledkoch rokovania.

Štandardom tiež je že novinári by mali robiť individuálne rozhovory až po skončení tlačovej konferencie, alebo brífingu.

Premiér by však mal mať okolo seba profesionálov na komunikáciu, a hovorkyňa predsedu vlády by mala zabezpečiť plynulý a dôstojný priebeh eventu.

V tomto prípade objektívne zlyhala, podľa nášho názoru Beatrice Szabóová, hovorkyňa predsedu vlády, ktorá svoju úlohu nezvládla.

Prečítajte si jej reakciu: „Predseda vlády SR mal mať kvôli ďalšiemu stretnutiu iba rýchle vyhlásenie vo vestibule Úradu vlády SR. Vzhľadom na rušivé podmienky spôsobené rozhovormi ďalších členov vlády s novinármi na tom istom mieste sa rozhodol svoje stanovisko k danej téme odprezentovať na inej tlačovej besede. Za prerušenie a následný odchod z brífingu sa pani ministerke ospravedlnil,“ povedala pre MediaWatch.Dog Beatrice Szabóová, hovorkyňa predsedu vlády SR.

Pozrite si video HN:

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu