Premiér reagoval na otázku reportérky RTVS, ktorá sa ho pýtala čo je podľa neho najväčšou výzvou do budúcna po novembri 89 v kontexte, že je v súčasnosti pravicový extrémizmus na vzostupe.

Reportérka Zuzana Hanzelová pritom prednedávnom iniciovala založenie projektu, ktorý by vzdelával študentov o mediálnej problematike, chce tak zamedziť šíreniu pravicového extrémizmu medzi mladými.

V deň boja za slobodu a demokraciu, 17. novembra 2016 sa na pozvanie premiéra stretli študenti s Robertom Fico. Poobedovali spolu v jedálenskom železničnom vozni.
Bezprostredne po slávnostnom obede mal premiér tlačovú besedu s novinármi.

Zuzana Hanzelová zo slovenskej televízie RTVS naňho zaútočila a obvinila ho nepriamo zo vzostupu antisemitických názorov a rozmáhania pravicového extrémizmu, nielen u nás ale i v Európe.

„Pán premiér je by som sa chcel spýtať, čo podľa vás je takou najväčšou výzvou do budúcna po novembri 89 aj v kontexte tohto, že máme pravicový extrémizmus na vzostupe v rámci celej Európy,“ pýtala sa Zuzana Hanzelová z RTVS a dodala „Čo si myslíte, že budú také najväčšie výzvy pre slobodu, ktorú máme od 89-teho?“

„Pravicoví extrémizmus je na takom vzostupe, aký priestor mu vytvára slovenská televízia a ďalšie médiá. Jednoducho robíte im reklamu tak sa nečudujte potom, že títo ľudia sú potom možno čím ďalej tým atraktívnejší a zaujímavejší,“ povedal premiér na otázku reportérky RTVS.

„Ja už teda ničomu nerozumiem: témy v tejto krajine udávajú (aj) mafiáni, siskári, eštebáci a psychopati, za extrémizmus nie je zodpovedný Fico, ale RTVS, konzervatívci sa spájajú s liberálmi a bojovníci proti oligarchom s ľuďmi, čo od nich brali peniaze. V krajine, kde 27 rokov vládla tradičná rodina, zlyhali pri správe štátu, ehm, fujka, liberálny establišment a novinári. A písanie faktov je zrazu boj proti našim: športovcom, vedcom, politikom, záhradkárom aj matrioškám…,“ reagoval na sociálnej sieti novinár Tomáš Prokopčák, zástupca šéfredaktorky denníka SME.

Pozrite si záznam tlačovej besedy premiéra na videu denníka N:

Po tom čo sa redaktorka a moderátorka verejnoprávnej televízie RTVS Zuzana Hanzelová na jednej z prednášok na strednej škole stretla začiatkom novembra s neinformovanosťou študentov, rozhodla sa zverejniť iniciatívu na založenie projektu, ktorý by pomáhal vzdelávať študentov.

„Sú to tisíce skorodospelákov, ktorí sú veľmi stratení v objeme informácií, beznádeji svojich rodičov a už o chvíľu budú rozhodovať o budúcnosti tejto krajiny. Momentálne im jediný zmysel dáva pravicový extrémizmus,“ ozrejmila ako jeden z dôvodov svojej iniciatívy Zuzana Hanzelová. Čítajte viac.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu