Peter Bárdy (foto: Ringier Axel Springer SK)

„Z prostredia portálu Aktuality.sk prišiel za nami novinár, ktorý povedal že mu odmietol šéfredaktor Bárdy uverejniť článok, ktorý hovorí o priamom prepojení ministra vnútra Mikulca na Takáčovcov, v tomto prípade pána Zemana…,“ uviedol (9´30¨) vo štvrtok 19. augusta na tlačovom brífingu Robert Fico, predseda strany Smer-SD.

„Nezvyknem reagovať na akúkoľvek úmyselnú lož, ktorú šíria o mne alebo o redakcii Aktuality.sk. Tentoraz však robím výnimku, pretože Robert Fico bezprecedentne zaútočil na mňa ako osobu aj na redakciu, ktorú vediem,“ reaguje Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk.

„Odmietam akékoľvek obviňovanie z toho, že by sme na politickú objednávku zverejňovali alebo, naopak, nezverejňovali zistené informácie. To je úvaha v absolútnom rozpore s princípmi nezávislej, nestrannej profesionálnej žurnalistiky vo verejnom záujme, ktorými sa naša redakcia a jej jednotliví členovia riadia,“ doplnil Bárdy.

Peter Bárdy je novinár s dlhoročnými skúsenosťami z printových médií a online médií. Jeho špecializáciou sú politické a ekonomické témy súvisiace s Európskou úniou a jej členskými štátmi.

Počiatky jeho novinárskej kariéry siahajú do redakcie Žilinského večerníka, kde pôsobil od roku 1997 až do roku 2001, potom bol novinárom v denníku Nový Čas, v rockoch 2002 až 2004.

V rokoch 2004 až 2005 pôsobil, ako reportér magazínu LIVE! a od roku 2008 až do súčasnosti pôsobí vo vydavateľstve Ringier Axel Springer Slovakia. Najprv ako šéfredaktor portálov skupiny Azet.sk – Aktuality.sk, Sport.sk, Diva.sk, Najmama.sk, Cestovanie.sk, Badman.sk a od roku 2016, i ako šéfredaktor vydavateľstva.

(red, ts)

Prečítajte si tiež:

Peter Tóth zaútočil na šéfredaktora portálu Aktuality.sk Petra Bárdyho. Nazval ho filistrom a želatínou

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu