Počas rozhovoru v parlamente, kde v piatok 23. septembra čelil minister vnútra odvolávaniu zo strany opozície, zaskočila ho svojimi otázkami redaktorka denníka N Monika Tódová,  na ktoré nevedel odpovedať, viditeľne znervóznel a začal voči nej verbálne útočiť a nazval ju „eštébáčkou“. Minister situáciu nezvládal a to prekvapivo i napriek svojim dlhoročným skúsenostiam s komunikáciou s médiami.

Spor medzi novinárkou a ministrom vznikol po tom, čo sa ho Monika Tódová opýtala na väzby medzi ním a podnikateľom Ladislavom Bašternákom. Minister tvrdí, že sa s ním štyri roky nevidel, ale novinári ich videli v materskej škôlke, ktorú navštevujú spoločne ich deti, tvrdila mu Tódová.

Kaliňák i napriek tomu nestále opakoval, že o tom nevedel. „Pani redaktorka štyri roky sme sa nevideli. Dobre? Bodka. Pani redaktorka štyri roky sme sa nevideli“, opakoval stále dookola Kaliňák a dodal: „Ja netajím žiadnu banálnu vec, len vám hovorím, že toto čo vám hovorím je pravda, štyri roky sme sa nevideli a tým to celé skončím,“ povedal Kaliňák, ktorý viditeľne znervóznel.

Informáciu priniesol spravodajský portál SME.sk.

Na opakované otázky redaktorky denníka N Moniky Tódovej a redaktora magazínu .týždeň Eugena Kordu reagoval Kaliňák podráždene: „Pani redaktorka, pán redaktor, akože prepáčte nevedel som to naozaj, ja nerobím lustráciu, ja nie som eštébák ako vy. Nerobím lustráciu ľudí, ktorí chodia do škôlky kde chodí môj syn,“ povedal minister.

„Ak máte iný názor napíšte si ho, aj tak si píšete čo chcete,“ povedal Róbert Kaliňák.

Pozrite si rozhovor na videu SME:

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu