Róbert Slovák (zdroj foto: R.S.)

Róbert Slovák, prezident Klubu reklamných agentúr Slovenska, zakladateľ reklamnej agentúry Respect APP a mentor z Creative Academy vytvoril knihu s názvom Death quotes.

V reklamnom svete sa Róbert Slovák pohybuje už viac ako 20 rokov. Reklama a film sú jeho srdcovými záležitosťami, ktoré ho v živote veľa naučili.

Medzi osobnosti, ktoré ho v reklamnom svete veľmi inšpirujú patrí David Droga, držiteľ viac ako 80-tich canneských levov, ktorý sa vyznačuje precíznou a svedomitou prácou, čo znamená, že na každej kampani „maká“ takisto ako na svojej prvej.

Nedávno Róbert Slovák vytvoril knihu s názvom Death quotes, v preklade “Citáty o smrti”. Ku knihe vytvoril kampaň na crowdfundingovej platforme Indiegogo. Cieľom kampane je vyzbierať 3,333 USD, kampaň potrvá do polovice mesiaca máj 2018.

V rámci kampane je možné prispieť rôznou čiastkou, buď bez toho, aby prispievateľ dostal za svoj príspevok nejakú výhodu alebo si môže vybrať aj knihu, alebo originál obraz.

Kniha v čierno-bielej väzbe je zaujímavým dielom, v ktorom sú zozbierané známe spojitosti so svetovými osobnosťami, ktoré Róbert Slovák pretransformoval do citátov o smrti.

Tieto novodobé citáty doplnil o svoje ručne zhotovené čierno-biele ilustrácie lebiek, ktoré sú pre smrť veľmi charakteristické.

Príbeh knihy na platforme Indiegogo začína úvodným textom, ktorý hovorí, “v súčasnosti žijeme vo svete plnom falošných správ, kedy nevieme kto skutočne čo povedal. Čo je pravda a čo lož? Jediná istota je smrť.”

Ako uvádza autor, žiadne z týchto citátov neboli týmito osobnosťami nikdy povedané ani napísané. Ale mohli byť.

Napríklad známy výrok Andyho Warhola, ktorý hovorí „v budúcnosti bude každý celosvetovo slávny za 15 minúť“, pretransformoval Róbert Slovák na výrok „každý bude mŕtvy za 15 minút“. Alebo slávne dielo Salvadora Dalího „Horiaca žirafa“, spojil Slovák s citátom „smrť je horiaca žirafa“.

A presne tak ako autor píše, v dnešnej dobe plnej klamstiev, poloprávd a dezinformácii, iba smrť je istá…

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu