Ilustračná foto: freepik.com

Ako sme informovali v januári Martin Lengyel má v pláne založiť nové médium, resp. pripravil rebranding svojho rádia Rocková republika na spravodajské rádio. Doménu RadioAktual.sk získala spoločnosť už 22. februára. Nový názov rádia aktuálne potvrdil aj jeho majiteľ Martin Lengyel pre portál Radia.sk. Stane sa nové rádio len politickou agitáciou v prospech strany Smer?

aktualizované: rádio začne naplno vysielať až 15. mája

„Nový názov nám potvrdil Martin Lengyel, ktorý je spolumajiteľom stanice. Tá má už kúpenú aj doménu radioaktual.sk a nechala si s týmto názvom registrovať ochrannú známku. Rádio Aktual čaká v budúcnosti investovanie do ľudí, miesto hudobných testov. O priazeň bude bojovať v konkurencii širokého spektra médí, ktoré sa venujú spravodajstvu,“ uviedol portál Radia.sk. 

Rádio Rocková republika minulo na svoju réžiu, podľa našich informácií, od svojho vzniku zhruba 500 tisíc eur.

Nové médium chce Lengyel spustiť v priebehu apríla a má obsahovať i politické témy.

Rádio s rovnakým názvom Aktual pôsobí napríklad i na slovinskom trhu.

Martin Lengyel v minulosti zakladal na Slovensku štyri médiá – televíziu TA3, magazín .týždeň, rádio Jemné melódie a predchodcu Rádia Aktual – Rockovú republiku.

Bol ale aktívny aj ako marketér a tvorca ideí kampaní politickej komunikácie nielen na Slovensku, napríklad počas prezidentskej kampane Milana Kňažka, ale pracoval i v teame Viktora Juščenka, ktorému pomáhal v prezidentských voľbách na Ukrajine. Zároveň prednáša na Politickej akadémii.

„Bude to zasahovať aj do politiky, chcem tam mať veľkú mieru politických informácií,“ povedal o novom rádiu Lengyel pre denník N. 

Financovanie má premyslené a uvažuje o konkrétnych novinároch, ktorých sa snaží do nového média získať „Robím si zoznam v hlave. Zaujímajú ma novinári, ktorí majú názor,“ povedal Martin Lengyel pre denník N. 

Bývalý šéfredaktor spravodajského portálu Aktuálne.sk, ale i zástupca šéfredaktora tlačovej agentúry TASR, Michal Hlaváč radí aktuálne v politickej marketingovej komunikácii vládnej strane Smer a jeho externým konzultantom je práve Martin Lengyel.

Zástupca šéfredaktora denníka N Konštantín Čikovsnazval vznikajúce rádio, ako Rádio Smer.

V minulosti bol Hlaváč aktívny v agentúre Vrtieť psom s Radovanom Cholevom (súčasným hovorcom Slovenskej pošty), aktuálne je Hlaváč aktívny s Martinom Lengyelom v projekte Volebnekampane.sk.

 

Best FM sa tiež zmenilo na spravodajské rádio

Rebrandingom na spravodajské rádio nedávno prešlo (začiatkom januára 2017) tiež rádio Best FM.

„Súčasnému rozhlasovému segmentu na Slovensku chýbalo rádio zamerané na spravodajstvo. Vnímali sme túto situáciu ako príležitosť priniesť niečo nové. Dôkladne sme zmapovali trh a požiadavky poslucháčov. Vyšlo nám, že spravodajstvo musí byť alfou a omegou našej stanice,“ povedal generálny riaditeľ rádia Dušan Kalný.

Rádio Best FM po novom prináša spravodajské bloky, ktoré sú vo vysielaní každých 15 minút, 7 dní v týždni. Súčasťou bloku sú aj informácie o počasí a dopravnej situácii. > Čítajte viac. 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu