Rockove umenie, Rockova republika
Rockové umenie (zdroj: rádio Rocková republika)

Návštevníci nákupného centra Europa v Banskej Bystrici si počas dvoch týždňov od pondelka 29. júna až do 12. júla budú môcť pozrieť  a vypočuť unikátnu výstavu Rockové umenie, ktorú pripravilo rádio Rocková republika.  

Tretí ročník hudobného festivalu Rockscape priniesol banskobystrickému regiónu množstvo kvalitnej hudby a neopakovateľnú festivalovú atmosféru. Na pódiu sa predstavilo mnoho známych slovenských kapiel, ktoré predviedli skvelú hudobnú šou. Tento rok sa prvýkrát predstavila aj Nórska kapela The Carburators, ktorá svojim štýlom hrania pripomína skupinu Motorhead.

Na festivale Rockscape ste si tak mohli oddýchnuť v Chill Vill zóne Rockovej republiky a ak ste fanúšik umenia príďte si oddýchnuť zas a nenechajte si v Banskej Bystrici ujsť výstavu, ktorú tiež pripravilo rádio Rocková republika. V desiatich originálnych vitrínach si môžete nielen pozrieť, ale aj vypočuť najväčšie rockové hity.

„Všetkých návštevníkov Europa SC, našich priaznivcov pozývame pozrieť si to, čo počúvajú. Výstava zosobňuje rockový štýl, inšpiráciu našich životov,“ hovorí Hana Koblišková, generálna riaditeľka rádia Rocková republika.

Talentovaný umelec Peter Varga vytvoril súbor artefaktov rockovej hudby, ktorá ovplyvnila nielen módny priemysel, ale aj zmýšľanie a životné postoje viacerých generácií.

Výstava Rockové umenie bude v priestoroch Europa Shopping Center na ulici Na Troskách č. 25 v Banskej Bystrici inštalovaná do 12. júla 2015 a na jeseň sa presťahuje do Žiliny a neskôr do Bratislavy. Počas podujatia sa uskutoční aj viacero sprievodných akcií.

Kto je Peter Varga

Narodil sa v roku 1977 v Zlatých Moravciach. Vyštudoval modranskú keramiku a ľudové remeslá. Inšpiráciu pre svoju originálnu tvorbu čerpá, ako sám hovorí, z motýľov, rýb, vtákov atď. Príroda je pre neho nevyčerpateľná a dodáva nádhernú farebnosť jeho obrazom.

Originalita je mu veľmi blízka a preto sa nebojí experimentovať. Používa a objavuje nové techniky. Jeho obrazy často vystupujú do priestoru. Používa kombinované techniky v kombinácií s olejom.

Jeho mottom je:  Cieľ musí človek poznať skôr ako cestu.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu