zdroj: pixabay.com

Nadchádzajúci štvrťrok 2017 je podľa vývojárov fázou inkubátora videoreklám s dĺžkou trvania 6 sekúnd. Spoločnosti a agentúry sa pripravujú na tento zlomový bod, ktorý má veľký potenciál.

Formát narobil rozruch ešte v januári tohto roka, keď Google predstavil na festivale Sundance Film Festival v Park City v Utahu, najlepšie príklady 6-sekundových videí.

Boli výsledkom hackathonu – programátorského braintstormingu, na ktorom sa stretávajú rôzni špecialisti, grafici, dizajnéri, alebo programátori, aby spoločne za veľmi krátky čas hľadali riešenie na nejaký problém alebo zadanú úlohu.

Pozrite si sériu 6-sekundových videoreklám:

Informáciu o nastupujúcom trende krátkych reklám vo svojom článku zverejnil adweek.com

Minulý mesiac aj spoločnosť Facebook oznámila, že sa bude zaoberať formátom 6-sekundových reklám, čo svedčí o tom, že je to niečo, čo má naozaj veľký potenciál. Aj spoločnosť Michelin v posledných týždňoch začala testovať na YouTube, ktorý vlastní spoločnosť Google, videoreklamy v takomto krátkom rozsahu.

„Tento formát videoreklám nám umožňuje pracovať na našej snahe osloviť mladšiu demografickú skupinu. Jedinečný je najmä jeho spôsob distribúcie. O 6-sekundových videách musíte rozmýšľať postupne, je to frekvenčná hra,“ zverejnil vyjadrenie Candace Cluck, riaditeľky pre Michelin North America, adweek.com.

Aj medzinárodná reklamná agentúra TBWA Worldwide, ktorá sa zúčastnila spomínaného hackathonu spoločnosti Google, vidí v týchto videoreklamách veľký potenciál, je to formát, ktorý núti človeka, aby sa viac sústredil.

Aj Maud Deitch, ktorá sa na hackathone spoločnosti Google zúčastnila ako kreatívec spoločnosti Mother New York, vníma tento formát ako prelomový.

„Pri tomto formáte reklamy sa môžete reálne dostať na úroveň vecnosti a na úroveň spojenia s človekom, aký pri 15-sekundovom videu nikdy nemôžete dosiahnuť. Je to preto, lebo musíte pochopiť tému, médium, výrobné nástroje, oveľa dôvernejšie aby ste dokázali využiť tých 6 sekúnd čo najefektívnejšie. Myslím, že je to jeden z najdôležitejších reklamných formátov, ak nie najdôležitejší reklamný formát,“ vyjadrila svoj názor na nastupujúci trend v reklamných formátoch pre adweek.com, Maud Deitch, ktorá momentálne pôsobí na kreatívnom oddelení pre Instagram.

Podľa nedávnej štúdie, ktorú realizovala spoločnosť Google v rámci 6-sekundových videoreklám sa zistilo, že až 9 z 10 takýchto reklám dokázalo zaujať používateľov a v 61% zvýšili povedomie o značke.

Jake Malanoski, riaditeľ zákazníckej služby v spoločnosti Green Chef pre adweek.com uviedol, že proces upútania pri reklamách je veľmi zaujímavý, pretože ak sa prvýkrát snažíme upútať pozornosť na reklamu, tak platí, že čím kratšia, tým lepšia, no pri cielenej reklame, ktorá sa používateľom zobrazuje na základe ich predchádzajúceho správania, už môže byť dĺžka spotu aj 15 alebo 30 sekúnd.

Jedným z vysvetlení tohto správania môže byť napríklad aj to, že ak niekto o danej veci nepočul alebo danú značku nepozná, tak jej jednoducho nebude venovať svoj čas, to znamená, že to čím ho chceme zaujať mu musíme priblížiť v čo najkratšom čase.

Hoci rozruch, ktorí sprevádzal prvotné zverejnenie myšlienky 6-sekundových videí po čase mierne utíchol, teraz sa zrejme všetko zmení, pretože skúsení odborníci sú presvedčení, že tento formát bude v roku 2018 dominantnou formou používanou pri videoreklamách.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu