Rolls-Royce testuje prototyp pripravovaného luxusného SUV Cullinan - obr.3
Prototyp Rolls-Royce určený na testovanie pre vznik nového luxusného SUV Cullinan (zdroj: BMW Group Slovakia)

18. februára tohto roku sa automobilka Rolls-Royce Motor Cars zaviazala informovať o postupe projektu svojho nového SUV Cullinan. Aktuálne predstavila nové fotografie zachytávajúce prvé míľniky vývoja tohto vozidla. Ide o prvý testovací prototyp, ktorý sa práve objavil na verejných cestách.

Tento prototyp vychádzajúci zo skrátenej karosérie modelu Phantom radu II bol vytvorený výlučne s cieľom otestovať systém zavesenia podvozku s pohonom všetkých kolies, ktorý zaručuje príjemnú jazdu a to kdekoľvek.

Karoséria naznačuje rozmery nového automobilu, no neobsahuje žiadne charakterové črty výsledného vysokého terénneho vozidla ohláseného vo februári tohto roku automobilkou Rolls-Royce Motor Cars.

Prvá séria skúšok sa zameria na správanie projektu Cullinan na ceste – vezme si na mušku tuhosť zavesenia aj stabilitu vysokej karosérie a podrobí nové zavesenie testom na rozličných povrchoch, a to tak na skúšobnom okruhu, ako aj na verejných komunikáciách. Medzi testovacími povrchmi nebude chýbať takzvaná belgická dlažba, mačacie hlavy, vlnitý betón, povrchy na meranie hluku či spomaľovacie prahy.

Pozrite sa ako bude asi SUV Cullinam vyzerať:

Prototyp disponuje prvým prevedením úplne nového zavesenia kolies. Konštruktéri Rolls-Royce sa s jeho pomocou usilujú dosiahnuť efekt „jazdy na lietajúcom koberci“ typický pre značku Rolls-Royce na ceste i mimo nej. Testovacie prototypy projektu Cullinan strávia rovnaký čas na cestách i mimo nich – to preto, aby zákazníkom aj na nespevnených povrchoch a v náročnom teréne zaručili rovnakú jedinečnú kvalitu jazdy, akú si dnes užívajú na cestách. Pozrite:

Rolls-Royce testuje prototyp pripravovaného luxusného SUV Cullinan
Prototyp Rolls-Royce určený na testovanie pre vznik nového luxusného SUV Cullinan (zdroj: BMW Group Slovakia)
Rolls-Royce testuje prototyp pripravovaného luxusného SUV Cullinan - obr.2
Prototyp Rolls-Royce určený na testovanie pre vznik nového luxusného SUV Cullinan (zdroj: BMW Group Slovakia)
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu