Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars predstavila svoj zámer vymenovať spoločnosť CARTec Group oficiálnym predajcom vozov Rolls-Royce na území Českej republiky.

Nové dílerstvo ponesie názov Rolls-Royce Motor Cars Prague a bude sídliť na začiatku Parížskej ulice, jednej z najprestížnejších adries v českej metropole. Práce na novom showroome už začali, slávnostne otvorený bude na jar roku 2016.

„Pre budúci rozvoj značky Rolls-Royce v regióne strednej a východnej Európy, ktorý zaznamenal úspešný ekonomický rozvoj, má Česká republika strategický význam,“ povedal James Crichton, riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars pre Európu.

„Sme presvedčení, že v spoločnosti CARTec Group sme našli toho najlepšieho možného partnera. Ako rodinný podnik CARTec dokonale zapadá do našej filozofie a vďaka bohatým skúsenostiam v segmente luxusných vozidiel má táto spoločnosť skvelé predpoklady pre to, aby zo svojho pražského showroomu rozvíjala udržateľné podnikanie v celej strednej Európe, „dodal Crichton.

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Tento medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2014 celosvetový predaj v objeme približne 2,118 milióna predaných automobilov a 123 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu