Novým obchodným riaditeľom spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko bol menovaný Roman Zúrik (42), doterajší riaditeľ úseku Supply Chain tej istej spoločnosti. Vo funkcii nahradí Mariána Šefčoviča (41), ktorý odchádza riadiť novo získanú slovinskú spoločnosť Radenska > pozri

Roman Zúrik sa stal obchodným riaditeľom Kofoly - obr.
Roman Zúrik, obchodný riaditeľ spol. Kofola ČeskoSlovensko

Pred svojím príchodom do Kofoly v roku 2011 pôsobil Roman Zúrik napríklad na pozícii manažéra distribúcie alebo národného manažéra predaja v pivovare Topvar – SAB Miller. Svoje obchodné skúsenosti získaval aj v spoločnostiach Vitana alebo Pilsner Urquell SK.

Úlohou Romana Zúrika bude stabilizovať predaje v retaile a stať sa jednotkou v segmente gastro a impulz. Navyše prevezme opraty v prechode českej časti Kofoly ČeskoSlovensko na priamu distribúciu a v začlenení produktov Rauch do distribúcie v celom Česko-Slovensku.

Romana Zúrika nahradí vo funkcii riaditeľa úseku Supply Chain Ľuboš Matušinský, ktorý doteraz riadil logistické procesy v spoločnosti Blika Trebišov.

Doterajší obchodný riaditeľ Kofoly ČeskoSlovensko Marian Šefčovič sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti Radenska a naďalej sa bude plne venovať začleneniu tejto významnej značky minerálnej vody v regióne krajín bývalej Juhoslávie do európskej rodiny Kofola. Marian Šefčovič obchod Kofoly riadil od roku 2011 a o jeho dobre vykonanej práci svedčí nielen stabilný hospodársky výsledok Kofoly ČeskoSlovensko, ale napríklad aj ocenenie Manažér roka 2014 na Slovensku.

O spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko:

je súčasťou skupiny Kofola, jedného z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov s ôsmimi výrobnými závodmi na piatich trhoch strednej a východnej Európy. Celkovo skupina Kofola zamestnáva 2.300 ľudí.

Do produktového portfólia spoločnosti patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad ovocných nápojov a sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex a ďalšie tradičné československé značky Snipp, Chito, Top Topic, Citro Cola a citronela. Najnovšími inováciami sú čerstvé ovocné a zeleninové šťavy Ugo, ošetrené vysokým tlakom a hrejivé nápoje Natelo.

V licencii vyrába a distribuuje nápoje RC Cola, Orangina a Pickwick. Vo februári roku 2013 sa Kofola stala výhradným distribútorom značiek Evian a Badoit pre Českú a Slovenskú republiku a v októbri 2013 oficiálnym distribútorom tradičnej minerálnej vody z liečivého zdroja Vincentka pre české maloobchody a gastronómiu. V minulom roku spustila predaj konceptu na výrobu značkovej domácej limonády Bublimo. Od začiatku roka 2015 Kofola exkluzívne distribuuje produkty spoločnosti Rauch v Českej republike a na Slovensku.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu