Pokrytie Trebišov, Sitno (zdroj: RTVS)

Spoločnosť Towercom, a.s., ktorá pre RTVS zabezpečuje rozhlasové vysielanie prostredníctvom terestriálnej siete v pásme VKV, pristupuje po dohode s verejnoprávnym vysielateľom ku obnove vysielacej technológie na dvoch významných lokalitách – v Banskej Štiavnici a v Trebišove.

Obnovu technológie nie je možné zabezpečiť bez odstávky vysielania. Spoločnosť Towercom, a.s. vynaloží maximálne úsilie, aby odstávka verejnoprávneho vysielania z týchto kót bola skrátená na minimum.

Po dohode s RTVS bolo pripravené vysielanie z náhradného anténneho systému, a to vždy po 18-tej h., keď sa ukončia denné práce na stožiari. Vysielanie, ktoré je prevádzkované na rovnakých frekvenciách, ale so zníženým výkonom, bude dostupné pre väčšinu poslucháčov v uvedenej oblasti.

Obe odstávky sa začnú naraz 10. augusta o 9-tej hodine. Náročnosť nevyhnutných úprav si vyžiada 7-10 pracovných dní.

Ďalšou možnosťou, ako môžu poslucháči v danom období prijímať rozhlasový signál RTVS, je preladenie na inú frekvenciu rovnakej programovej služby, ktorá môže byť v danej lokalite dostupná.

Odstavené budú :

FM vysielač TREBIŠOV
Rádio Regina 89,2 MHz
Rádio Devin 99,7 MHz
Rádio _FM 101,3 MHz
Rádio Patria 106,7 MHz

FM vysielač Banská Štiavnica
Rádio Slovensko 99,0 MHz
Rádio Devín 102,6 MHz

„Za trpezlivosť a akceptovanie nevyhnutnej výluky vo vysielaní všetkým poslucháčom vopred ďakujeme a tešíme sa, že budú aj naďalej prežívať príjemný čas v spoločnosti programových služieb Slovenského rozhlasu,“ uviedla RTVS.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu