Hrmot motorov v cirkuse Formule 1 len nedávno utíchol a titul si v napínavom boji vybojoval Brit Lewis Hamilton na Mercedese.  Red Bully však chystajú už v nasledujúcej sezóne odvetu, na návrat na staré pozície na vrchole si brúsi zuby aj vo Ferrari, či McLaren, výrazne posilnený o Fernanda Alonsa. Pre českého a slovenského fanúšika efjednotky je tu však ešte jedna výrazná zmena. F1 sa po rokoch presúva na platené športové kanály Sport1 a Sport2 HD. Na čo sa môžu formuloví fajnšmekri tešiť? Viac už v rozhovore s country manažérom AMC Networks International Central Europe pre ČR a SR, Evženom Chlandom.      

Koľko vysielacieho času si nájde F1 na obrazovkách Sport1 a Sport2 HD? Predpokladáme, že okrem samotných priamych prenosov z pretekov plánujete zaradiť do vysielania napríklad reportáže, či highlighty z pretekov?

Rozhovor - Evžen Chlanda Formula 1 je pre nás zo športových prenosov absolútna priorita pre rok 2015 - obr.1
Evžen Chlanda

Formula 1 je pre nás zo športových prenosov absolútna priorita pre rok 2015. Preto jej chceme venovať maximum priestoru, ktorý si určite zaslúži. Okrem prenosov samotných veľkých cien bude pripravené množstvo reportáží, najzaujímavejších momentov z daných pretekov, profesionálne komentáre a rozbory. Okrem toho budeme vysielať i sprievodné preteky GP2 a GP3.

Budú súčasťou prenosov i rozhovory a tlačová konferencia po pretekoch?

Áno, budeme vysielať ako stupne víťazov po pretekoch, tak aj tlačovú konferenciu po pretekoch, aby mali fanúšikovia F1 kompletný zážitok. Radi by sme im pripravili skvelý formulový víkend.

Budete svoj štáb posielať na každú Veľkú cenu, alebo napríklad len v Európe?

Všetko sa ešte pripravuje. Každopádne by sme chceli byť na klasikách a „srdcových“ pretekoch v Monze, Monaku, Spa, či na okruhu Catalunya pri Barcelone.  Itinerár, technické detaily ako obraz, produkcia, štúdiá, reportérov, či komentátorov ešte dotvárame. Nič nie je zatiaľ fixované.

K pretekom F1 neodmysliteľne patrí i televízne štúdio. Ako bude vyzerať v nasledujúcej sezóne? Viete prezradiť?

Prípravy bežia na plné obrátky, Formula1 je pre nás nosný športový projekt pre celý rok 2015, preto chceme, aby mali slovenskí i českí diváci silné a kvalitné zážitky nielen zo samotných súbojov na okruhoch, ale aj výborný dojem z našich prenosov. Zvažujeme niekoľko alternatív, po novom roku budeme vedieť povedať viac. Už dnes však vieme fanúšikom F1 sľúbiť pri niektorých pretekoch vysielanie priamo z dejiska Veľkej ceny, unikátne pohľady do boxov, či rozhovory s osobnosťami F1.

Máte tiež vysielacie práva na seriály GP2 a GP3, čo budete vysielať aj tieto série?

Z týchto seriálov budeme určite vysielať hlavné preteky, bude to dokonalý predkrm pred „veľkou“ F1.

Kúpili ste práva pre Česko a Slovensko. Vieme už, na ktorých komentátorov sa môžu tešiť slovenskí diváci? Bude to Slovák?

Komentátorov ešte stále vyberáme, je to pre nás (a určite aj pre divákov) kľúčová osobnosť celého prenosu. Boli sme príjemne šokovaní záujmom o komentovanie prenosov. Na začiatku sme vyberali zo 40 kvalitných a fundovaných kandidátov, postupne prebieha selekcia a veríme, že diváci budú spokojní. Našou prioritnou snahou je mať lokálny komentár.

Sport1 a Sport2 HD majú diváci veľkých káblových a satelitných operátorov. Zvažovali ste aj vysielanie cez online stream?

Chceme poskytnúť čo najširšiemu spektru zákazníkov našich platených kanálov ten najlepší zážitok z pretekov a keďže máme tiež online (OTT a VOD) vysielacie práva, radi by sme ich využili. Pracujeme na tom.

Ako plánujete využiť sociálne siete k prenosom k F1?

Samozrejme, Facebook a Twitter dnes už neodmysliteľne patria  TOP televíznym prenosom. Na facebooku Sport TV  nájdu fanúšikovia Formule 1 mnoho zaujímavostí, videí, fotografií a postrehov. Môžu tu navyše aj diskutovať, pýtať sa otázky ohľadom prenosov. Samozrejmosťou bude Twitter, na ktorom budeme zdielať s divákmi aktuality priamo z centra pretekov. Fanúšikovi teda neunikne žiadna horúca novinka. A v neposlednom rade je tu aj náš web www.sport1tv.cz, kde budú pripravované profesionálne rozbory, články a postrehy komentátorov.

Nebojíte sa nízkej sledovanosti oproti doterajším prenosom na Dajto? Akú sledovanosť očakávate?

Je jasné, že pre diváka to bude zmena. Nemáme však obavy. Veríme, že dostatočné pokrytie Sport1 HD a Sport2 HD v kombinácii so zvýšenou kvalitou prenosov, širšou ponukou chceme pripraviť fanúšikom F1 pri obrazovkách a online skvelý celovíkendový zážitok, vtiahnuť ho do deja. Koniec koncov pravý športový fanúšik nás a naše už dobre pozná a týždeň čo týždeň sa teší na Real a Barcelonu v La Lige, Slovan v hokejovej KHL, fajnšmekri aj na hádzanársky Pohár EHF, či futbalovú kvalifikáciu na Euro 2016. O číslach sledovanosti sa môžeme rozprávať po prvých pretekoch.

Pripravujete aj nejakú masívnejšiu reklamnú kampaň na podporu prenosov z Formule 1?

Okrem základnej informácie o získaní práv a presune prenosov z F1 na Sport1 HD a Sport2 HD pripravujeme marketingovú podporu, ktorá bude gradovať s blížiacimi sa úvodnými pretekmi sezóny v marci.

Aká veľká investícia zo strany AMC išla/pôjde do prenosov z F1?

Nie je to málo, ale myslím si, že je to dobrá investícia. Televízia s internetom sa pomaly prepájajú a budúcnosť je hlavne v obsahu. Kvalitní obsah je to, čo divák očakáva a my mu to chceme dopriať.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu