Vyspovedali sme pre vás Martina Hanulu, Web a UX Team Managera z online banky ZUNO.

 

Martin Hanula má za sebou naozaj bohaté skúsenosti z oblasti web developmentu, ktoré získal v online a internetových agentúrach. Aj preto je to človek na svojom mieste a v Zuno zodpovedá za správu a project management všetkých projektov a úloh týkajúcich sa web developmentu, ako aj za kooperáciu so všetkými oddeleniami banky v súvislosti s vývojom stránky.

Čo by ste však od IT experta asi čakali menej, je jeho  záľuba vo farmárčení a láska k prírode. Aj preto sme sa nezhovárali iba o informatike a online bankovníctve…

Bola informatika vždy tým, k čomu ste inklinovali a čím ste sa aj chceli v budúcnosti živiť?  

Vždy ma to ťahalo do IT sféry. Začalo sa to samozrejme príchodom prvého počítača do našej domácnosti, keď som bol ešte dieťa. Neskôr, keď som sa po strednej škole rozhodoval čo ďalej, uvažoval som o viacerých smeroch. No nakoniec som sa aj tak rozhodol pre informatiku a cítil som, že to je smer, ktorý má budúcnosť.

Čo vás najviac baví  na vašej práci?

Najviac ma baví, keď vidím, že to, čo každý deň robím, dáva zmysel. Baví ma pozerať sa na výnimočne dobré výsledky, za ktorými stojí výnimočný tím.

Ste web manažérom internetovej banky – priblížte nám trochu vašu hlavnú pracovnú náplň.

Mojou úlohou je pripraviť pre akéhokoľvek online návštevníka našich stránok intuitívne a príjemné prostredie, ktoré v ňom zanechá pozitívne pocity a dôvod sa na naše stránky opäť vrátiť. Na jednej strane sa snažím docieliť to, aby sa naši neklienti stali našimi klientmi – čo možno najjednoduchšie. Na strane druhej, aby naši klienti našli bez akýchkoľvek problémov a prekážok vždy tú informáciu, ktorú na stránkach hľadajú a taký užívateľský servis,  aký si predstavujú v spojitosti s bankou.

Dokážete si vôbec predstaviť, že by ste robili niečo celkom iné? Ak áno, v akej pracovnej sfére by to bolo?

:D určite áno. Odhliadnuc od toho, ako ma moja práca baví, veľmi ma to „ťahá“ k prírode a k farmárskemu spôsobu života, ktorý už čiastočne žijem.

Ste odborník na „virtuálne“ bankovníctvo – aký je ale váš vzťah ku klasickým, kamenným bankám? Čo považujete za ich najväčšie nevýhody oproti banke Zuno, v ktorej pracujete?

Kamenné banky = poplatky a ešte viac poplatkov. To mi vadí asi najviac. Pokiaľ aj má nejaká kamenná banka produkt, ktorý môžete mať zadarmo, je to častokrát podmienené  mnohými podmienkami. Nevýhoda číslo dva je komfort. Ukážte mi jednu kamennú banku, kde si viete požiadať o pôžičku bez toho, aby ste navštívili pobočku alebo si mohli zmeniť limit na karte bez toho, aby ste zato zaplatili poplatok. V Zuno si viete absolútne všetko vybaviť z domu bez toho, aby ste kamkoľvek chodili a stačí Vám k tomu len počítač alebo telefón. Toto sú pre mňa top dôvody prečo byť v online banke.

Myslíte si, že budúcnosť patrí práve online bankovníctvu?

Samozrejme. Veď sa pozrime pár rokov dozadu, ako sme kontaktovali svojich kamarátov a blízkych a čo robíme s mobilnými zariadeniami teraz. Ako často sme si zapínali počítač a hľadali informáciu na internete a čo sa deje v súčasnosti. Online je už tak hlboko zakorenený v našich životoch, že by to snáď zmenil len nejaký armagedon…Ľudia majú čoraz väčší záujem  spravovať svoje financie sami zo svojho počítača či mobilu bez toho, aby museli kamkoľvek ísť. Takú skúsenosť máme aj my, čo sa prejavuje aj v počte stiahnutí našej mobilnej aplikácie, ktorý oproti minulému roku narástol o viac ako 60 percent.

Viete vo chvíľach, keď nepracujete, aj vypnúť počítač?

Ale áno, aj keď sa mi to nedarí až tak často, ako by som si želal.

Ako najradšej relaxujete?

Najlepšie zrelaxujem,  keď som s rodinou a vymyslíme si nejaký výlet a sme len sami. A vtedy, keď si nájdem trochu času na zvieratá, ktoré chováme. Ideálom je pre mňa osedlať si vlastného koňa a vyraziť s priateľkou do lesa na vychádzku a úplne vypnúť.

Rozhovor - Martin Hanula Ľudia chcú spravovať svoje financie sami a online - obr.1

Je vaše farmárčenie, pobyt v prírode, v „realite“ tým, čo vás dobíja?

Určite ma to dobíja najviac psychicky. Častokrát som po víkende fyzicky úplne zlomený a ledva chodím – dá sa to prirovnať k poriadnej návšteve vo fitku :) …ale hlavu mám úplne vyčistenú a vyresetovanú a pre tento dôvod sú pre mňa pondelky najviac v pohode.

Chováte aj nejaké domáce zvieratá? Ak áno, aké?

Chováme 6 koní, 1 poníka,  pár kôz, asi 6 králikov, okolo 10 sliepok, 4 morské prasiatka, 3 mačky a 3 psov. Snáď som na nič nezabudol :)

Ak môžete, prezraďte nejaké novinky, ktorými aktuálne žijete vy aj banka Zuno. Čím je podľa vás iná, možno perspektívnejšia oproti konkurencii?

Ja momentálne žijem dva svety. V tom prvom – osobnom sa snažím vybudovať si farmu resp. ranč, kde by som chcel žiť a fungovať v budúcnosti. V tom druhom – pracovnom sme nedávno zažili v Zuno najúspešnejší rok v histórii (rok 2014) a pripravujeme sa na ďalší skvelý rok. A teraz dokonca prišla aj obrovská príležitosť vo forme nového investora, ktorý by nám mohol otvoriť cestu a budovať koncept online banky aj v ďalších krajinách.

Ďakujeme za rozhovor.

Patrícia Štofanová

–   rozhovor sa uskutočnil v priebehu januára 2015

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu