Rozprávka plná známych tvárí, ktorá svoj televízny úspech predznamenala už návštevnosťou v kinách, nesklamala očakávania. Naopak stala sa absolútnym víťazom tohtoročných Vianoc.  

Lásku na vlásku si počas premiérového a reprízového vysielanie na Jednotke pozrel takmer jeden milión divákov (skupina 12+). Počas oboch vysielaní bola jednotkou na trhu. Premiérové vysielanie bolo zároveň najsledovanejším vianočným programom na Jednotke za posledných 10 rokov (druhým najsledovanejším od spustenia peoplemetrových meraní).

 

„Som veľmi rád, že si rozprávka z našej dielne získala priazeň nielen divákov na Slovensku, ale zažiarila aj medzi programami v susedných Čechách,“ povedal o mimoriadnom úspechu riaditeľ RTVS Václav Mika.

Láska na vlásku zožala úspech aj u divákov v Českej republike  (ČT1 ju premiérovo odvysielala v piatok 26.12. o 20:00), keď dosiahla sledovanosť 1,7 milióna divákov pri podieli 40,4%. Láska na vlásku sa stala druhým najsledovanejším programom počas celého vianočného týždňa v Českej republike.

Rozprávka Láska na vlásku prekonala 10-ročný rekord RTVS v sledovanosti - obr.1

„RTVS vyvíjala túto rozprávku od jesene 2012 a už od momentu, ako sme na tomto diele začali pracovať sme verili, že zaznamená úspech. Nielen čísla sledovanosti, ale aj návštevnosť v kinách predpovedá nový začiatok tvorby pre detského diváka,“ povedal Tibor Búza riaditeľ Sekcie programových služieb televíznej časti RTVS.

 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu