foto: RTVS

Po ročnej pauze má RTVS opäť svoje vysielacie štúdia priamo v dejisku majstrovstiev sveta v hokeji – v Košiciach a v Bratislave. Ich výstavba a inštalácia najmodernejšej techniky trvala šesť dní.

Domáci vysielateľ priamych prenosov má od Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) právo výberu najväčšieho a strategicky umiestneného miesta v možnostiach, ktoré zimné štadióny poskytujú. RTVS si pri tejto príležitosti dala vyrobiť úplné nové na mieru vyrobené profesionálne štúdiá s kompletnou virtuálnou grafikou.

„Diváci sa majú na čo tešiť. Pripravili sme mnohé prekvapenia a zaujímavosti, čo do formy a obsahu. Minulý rok sme počas majstrovstiev sveta v hokeji aj vo futbale testovali virtuálnu grafiku a teraz sme jej dali absolútne profesionálny rozmer,“ priblížil šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

RTVS má na štadiónoch vlastné prenosové vozy s kamerami vo vysielacom štúdiu, na komentátorských miestach, v mix a flash zónach. Naživo prinesie aj zábery a rozhovory zo zákulisia šampionátu. Divákom sa zo štúdií budú prihovárať moderátori Marcel Merčiak, Ľubica Mercelová a Ján Šiller.

Okrem profesionálnej virtuálnej grafiky s predstavovaním hráčov sa do štúdií vracia analýza elektronickou ceruzkou, ktorá dosahuje najvyššiu kvalitu a možnosti v Európe. Na analýzach tak bude pracovať profesionálny tím ľudí.

„Výrazne sme posledného pol roka pracovali na tom, aby sme z elektronickej ceruzky urobili niečo, čo si vyžaduje moderná doba v prípade televíznej analýzy. Chceme, aby bol hokej zábavou, emóciou, ale zároveň, aby sme priniesli odborný pohľad,“ poznamenal Matej Hajko.

Pozrite si časozber zo stavby štúdia v Košiciach.

Pavol Gašpar a Matej Hajko na komentátorskom mieste v Košiciach (foto: RTVS)
Príprava vysielacieho štúdia RTVS v Košiciach 2019 (foto: RTVS)
Skúška štúdia RTVS v Košiciach – moderátor RTVS Marcel Merčiak, experti Rastislav Staňa a Boris Valábik (foto: RTVS)
logo Slovenská hokejová republika (zdroj: RTVS)

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu