Už od stredy 15. apríla 2015 zabezpečí RTVS vysielanie oboch televíznych programových služieb, Jednotky a Dvojky vo vysokom rozlíšení. Náklady za túto službu však začne RTVS uhrádzať až od roku 2017. Oproti súčasným nákladom za SD vysielanie tak ušetrí až o 370 tisíc EUR ročne.

RTVS bude vysielať na satelite v HD rozlíšení-zdroj-pixaba.com
zdroj ilustračnej foto: pixabay.com

RTVS po viacerých krátkodobých a dočasných riešeniach satelitnej distribúcie Jednotky v HD rozlíšení, prichádza tentokrát so stabilným a trvalým  riešeným satelitnej distribúcie na satelite Astra a to pre obe programové služby RTVS,  Jednotku a  Dvojku.

RTVS bude sumu za túto distribúciu uhrádzať až od roku 2017. Náklady na HD distribúciu bude do tej doby znášať Zmluvný partner RTVS, spoločnosť Towercom, a.s. Satelitná distribúcia Jednotky a  Dvojky RTVS v štandardnom rozlíšení bude ukončená v decembri 2016.

Diváci dostávajú k dispozícii vyše 1,5 ročné prechodné obdobie, počas ktorého si budú môcť vybaviť svoje domácnosti prijímačmi podporujúcimi HD rozlíšenie. RTVS týmto zabezpečí bezplatný prístup k verejnoprávnym programovým službám nielen pre svojich divákov, ale aj ďalších šíriteľov televízneho signálu.

Pre všetkých platiteľov úhrad za služby verejnosti (tzv. koncesionárske poplatky) prináša RTVS možnosť požiadať o bezplatné vydanie tzv. satelitnej RTVS karty, ktorá zabezpečí bezplatný prístup k SD a HD programovým službám verejnoprávneho vysielateľa.

Súčasťou dohody o HD satelitnej distribúcii, je aj dohoda o skoršom ukončení SD satelitnej distribúcie (31.12.2016), ktorá RTVS prinesie úsporu takmer 1,3 milióna EUR.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu