Letná vysielacia štruktúra bola jednou z hlavných tém dnešného zasadnutia Rady RTVS. Všetky programové služby verejnoprávneho telerozhlasu prejdú od pondelka 30. júna na letnú programovú štruktúru, podľa ktorej vysielanie potrvá do 31. augusta.

Programovými dominantami Rádia Slovensko budú Povstanie ako znovuzrodenie národa alebo kapitoly z dejín SNP, Detská Univerzita Komenského, Detské tábory, Brúsenie jazykov, Festivalové leto 2014, ako aj Medzinárodné letecké dni na leteckej základni Sliač v závere augusta.

V programovej skladbe nebude relácia Z prvej ruky, vo víkendových dňoch Sobotné dialógy, Vec verejná a víkendové vysielanie Pozor, zákruta! Nahradené budú živým moderovaným prúdom. Vo vysielaní ostávajú aj počas letných mesiacov Literárna revue, Encyklopédia spravodlivých, Túto hudbu mám rád, Pálenica Borisa Filana aj nedeľný zábavník.

V Rádiu Regina dostane priestor Folklórne leto s Rádiom Regina, kde zaznejú priame prenosy aj záznamy zo všetkých významných folklórnych festivalov a podujatí na Slovensku, ďalej to budú nové formáty, medzi nimi Cesty hore, ktoré ponúknu tipy pre turistov, Depozitár či Poklady, ktoré ostávajú, venované hradom, zrúcaninám, kláštorom a stavbám na Slovensku.

Novou letnou rubrikou Rádia Devín budú Audiportréty, v ktorej sa predstaví 50 súčasných výtvarných umelcov, letnú programovú štruktúru Rádia_FM ovplyvnia predovšetkým letné hudobné festivaly.

Svoj program prispôsobia letu aj internetové rádiá Litera, Junior a Klasika. Radio Slovakia International ponúkne poslucháčom v zahraničí informácie o obľúbených letoviskách, pamiatkach a kúpeľných možnostiach na Slovensku či krajanských festivaloch v zahraničí.

Podľa slov riaditeľa sekcie programových služieb STV Tibora Búzu budú na Jednotke aj Dvojke zachované všetky ťažiskové formáty.

Hlavnými budú majstrovstvá sveta vo futbale na Jednotke aj Dvojke, Tour de France a niektoré doplnkové športové podujatia. „U detského vysielania sme zachovali všetky významné sloty, to znamená celé sobotné a nedeľné predpoludnie bude venované detskému divákovi, navyše večer od 18.30 h to opäť bude veľké detské predstavenie na Dvojke až do 20.00 h,“ dodal.

„Z najdôležitejších udalostí, ktoré pripravujeme pre leto, je to na Jednotke aj Dvojke 100. výročie začiatku prvej svetovej vojny, odvysielame premiérovo film Sarajevo, ktorý bol vyrobený vo veľkej koprodukcii, premiérovú dokumentárnu minisériu, celý rad zaujímavých filmov a projektov.

Najdôležitejší formát z môjho pohľadu je 70. Výročie Slovenského národného povstania na Jednotke aj na Dvojke. Uvedieme premiérový film Krok do tmy, tri dokumenty, medzi nimi je Kalište, Neznáme Slovenské národné povstanie či sériu ôsmich diskusií, ktoré sa budú nakrúcať v Banskej Bystrici. Budú sa venovať rôznym témam, spojeným s SNP,“ povedal pre TASR Búza.

Zdroj: TASR, zdroj titulkovej grafiky: RTVS

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu