Štefánik v skupine našich politických spolupracovníkov vo Washingtone 1917 (zdroj: wikimedia.org)

Projekt Generál bude mať okrem filmovej verzie aj podobu trojdielneho televízneho seriálu. Podpisom dodatku k Zmluve o spolupráci to potvrdili generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník a producent Milan Stráňava z produkčnej spoločnosti JMB Film & TV Production.

Jednou z priorít RTVS je tvorba televíznych filmových projektov, ktoré zachytávajú významné historické a spoločenské udalosti dejín Slovenska. Nový projekt o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi s názvom Generál, ku ktorému generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník podpísal na stretnutí s producentom Milanom Stráňavom zo spoločnosti JMB Film & TV production dodatok ku koprodukčnej zmluve, k prioritám RTVS určite patrí.

„Film Generál upriamuje pozornosť na osobnosť Milana Rastislava Štefánika a významné udalosti našej histórie s ním spojené. Diváci sa môžu tešiť nielen na klasický film pre kinodistribúciu, ale aj na trojdielnu televíznu podobu. Som veľmi rád, že pre RTVS je práve film o Štefánikovi jedným z kľúčových umeleckých projektov na najbližšie obdobie,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Nová snímka Generál má za sebou už niekoľko filmovacích dní na Košariskách v rodnom kraji M.R. Štefánika a v skanzene pri Martine.

Režisérom filmu a spoluautorom scenára je Francúz Jérôme Cornuau, úlohu generála Štefánika prijal herec Milan Ondrík. Snímku podporil aj Audiovizuálny fond, produkčne ho zabezpečuje spoločnosť JMB Film & TV production.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu