Po úspešných aplikáciách MS vo futbale 2014, Tour de France či aplikácií venovanej projektu Slovensko 2014 Advent, RTVS pripravila ďalšiu HbbTV aplikáciu, tentokrát venovanú spravodajstvu. 

Nová HbbTV Aplikácia Spravodajstvo RTVS sa sprístupní na televízoroch s podporou HbbTV štandardu,  7-dňový archív všetkých spravodajských relácií RTVS – Správ o 12.00, Správ o 16.00, hlavnej spravodajskej relácie Správy RTVS, ako aj archív Počasia a Gólov bodov sekúnd.

„Obrazovú kvalitu spravodajských relácií v archíve sme nastavili tak, aby bol obraz kvalitný aj pri fullscreen zobrazení na televízoroch s väčšou uhlopriečkou Nová HbbTV aplikácia – Spravodajstvo RTVS – umožňuje aj lepšiu orientáciu v spravodajskom obsahu, v archíve je totiž celá relácia rozdelená a prehrávateľná logicky podľa jednotlivých reportáží,“ povedal k spusteniu aplikácie riaditeľ Sekcie technickej realizácie RTVS Andrej Doležal.

Okrem aplikácie s archívom spravodajstva RTVS sme pripravili aj aplikáciu, ktorá obsahovo pripomína teletext a v budúcnosti by ho mala úplne nahradiť. „V tejto chvíli sme obsah všetkých dôležitých kategórií klasického teletextu (program, šport, počasie, správy) pripravili aj do podoby HbbTV. Teletext v klasickej podobe bude samozrejme dostupný aj naďalej.“ dodal A. Doležal.

RTVS v budúcnosti plánuje platformu HbbTV využívať intenzívnejšie, jej využitie je možné napríklad aj počas paralelného vysielania športových prenosov.

„Vieme si predstaviť vysielať prostredníctvom HbbTV paralelný športový prenos, ktorý sa do klasického vysielania nedostal – musia to však umožňovať televízne práva. Divák by tak mohol sledovať hlavný prenos v klasickom režime vysielania, prípadne paralelný prenos prostredníctvom HbbTV – technicky teda prostredníctvom internetového pripojenia TV príjmača.“ načrtol A. Doležal.

Čo je HbbTV    
Platforma HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) kombinuje televízne vysielanie so širokopásmovým internetom. HbbTV umožňuje sprístupnenie interaktívnych služieb v kompatibilných TV zariadeniach.

Pre príjem hybridného širokopásmového vysielania HbbTV je potrebné zariadenie s podporou tohto štandardu a pripojenie k internetu. Na väčšine takýchto zariadení sa HbbTV spúšťa štandardne stlačením červeného tlačidla na diaľkovom ovládaní.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu