Po prvý raz novú grafiku televízni diváci uvidia už v nedeľu 18. decembra o 19 hod., kedy RTVS odvysiela svoju hlavnú spravodajskú reláciu Správy RTVS, nielen s novou televíznou grafikou, ale aj z nového virtuálneho štúdia. Ostatné relácie prejdú zmenami postupne počas roka 2017.

Nová televízna grafika spravodajských relácií „Reflektuje doterajšiu farebnú škálu, ktorá vychádzala z trikolóry, avšak s výrazným akcentom na modernosť a trendy. Spravodajské relácie RTVS nebudú vynovené len po vizuálnej stránke, diváci budú môcť zmeny postrehnúť aj v dramaturgii. Ich predzvesťou bola aj nedávna úprava moderátorských dvojíc, Správy RTVS dlhšiu dobu moderuje jeden samostatný moderátor. RTVS tak reflektuje najmodernejšie trendy v oblasti interpretácie spravodajských výstupov smerom k divákom,“ uviedla RTVS na svojej stránke.

Redizajn realizoval interný tím 35 pracovníkov spravodajstva, technika a marketingu televízie pod vedením riaditeľa Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky Lukáša Dika a Radoslav Gaža, povereného vedením Odboru produkcie a výroby spravodajstva.

„Kreatívny návrh vznikol v interných kapacitách Sekcie marketingu a komunikácie RTVS. Tvorcom nového loga Správ RTVS, ktoré reflektuje samotné logo RTVS, je Igor Derevenec, ktorý v spolupráci s Martinom Piterkom a Matejom Repaským pripravili aj návrhy virtuálneho štúdia a moderného spravodajského stola. Zmena zvukovej grafiky prebehne aj v hodinových Správach RTVS v rozhlasovom vysielaní. Svoj vlastný hudobný motív vynovil skladateľ Roman Ferianc, ostal pritom verný pôvodnej melodike, avšak obohatenej o nové aranžmány,“ dodala televízia.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu