Eva Krížiková (repro foto: Návraty k hereckým legendám/RTVS)

Slovenská divadelná a rozhlasová herečka zomrela v utorok 31. marca. Dlhoročná popredná členka činohry SND zomrela vo veku 85 rokov. Na doskách slovenskej prvej scény vytvorila za šesť desiatok rokov viac ako 120 postáv.

Jednotka prinesie v nedeľu 5. apríla o 16:15 filmovú veselohru z roku 1955 Štvorylka. V príbehu malomestského nóbl bálu, ktorý skomplikuje príchod vojenskej jednotky do mesta, si Eva Krížiková zahrala spolu s Jozefom Kronerom, Františkom Dibarborom či Františkom Krištofom-Veselým.

Rádio Regina Západ si zaspomína na život a dielo dlhoročnej členky Slovenského národného divadla v stredajšom (1.4.) vysielaní po 8:00 a o 13:05 reprízou relácie Rádiohumor z roku 2014 s rozprávaním herečky a ukážkami z jej rozhlasovej práce.

Program mení aj Rádio Devín, ktoré v stredu 1. apríla o 17:00 odvysiela namiesto Ars litery reláciu Ľudia, fakty, udalosti z roku 1999, venovanú Eve Krížikovej.

Jej komediálne umenie si pripomenie o 17:30 v zábavnom pásme Herci na koberci z roku 2001, v ktorom účinkovala spoločne s Magdou Pavelekovou, Jánom Mistríkom a Ivanom Vojtekom ml.

V stredu o 21:30 tiež odvysiela rozhlasovú dramatizáciu najčítanejšieho českého románu Boženy Němcovej Babička z roku 2004, v ktorej Eva Krížiková stvárnila hlavnú úlohu.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu