moderátor show Andrej Bičan (autor foto: Milan Krupčík, zdroj: RTVS)

RTVS prispôsobila podmienky natáčania obľúbenej rodinnej súťaže 5 proti 5 súčasnej situácii súvisiacej s bezpečnostnými opatreniami pre zamedzenie šírenia koronavírusu. Nové špeciálne časti sa začnú vysielať na Jednotke od štvrtka 23. apríla.

V štúdiu sa tak ako doteraz stretnú dve rodiny, avšak každá z nich bude mať vyhradený priestor s vlastným stolíkom pre tlačidlo. Aby sa čo najviac dodržal fyzický odstup, moderátor Andrej Bičan ich bude vidieť len na LED obrazovkách umiestnených na pôvodných miestach pre rodiny.

„Zrušili sme teda akékoľvek podávanie rúk, ktoré bolo v minulosti súčasťou koloritu našej hry a keďže sme pri natáčaní znížili počet osôb na najvyššiu možnú mieru, tak budú proti sebe súťažiť dve rovnaké rodiny päť relácií. V rovnakom cykle sme pripravili aj možnosť, ako sa do 5 proti 5 môžu aktívne zapojiť diváci, ktorí zostávajú doma. Dostanú otázku z našej databázy a prostredníctvom SMS môžu posielať odpoveď, ktorú považujú za TOP. Na šiesty deň vyžrebujeme zo správnych odpovedí jedného, ktorý získa finančnú odmenu,“ opísala dramaturgička RTVS Adriana Hanzelová.

Každej rodine, ktorá v danej časti relácie zvíťazí, sa pripíše na konto suma, ktorú si vybojovala. Po piatich reláciách sa všetky vyhraté peniaze zrátajú a vyplatia obom rodinám. Tá s vyššou sumou postupuje do ďalších piatich relácií, pričom v ďalšom cykle začína opäť s nulovým kontom proti novej rodine.

Andrej Bičan zažil počas 12-ročného trvania súťaže viacero netradičných moderovaní. To, čo mu však momentálne pri natáčaní najviac chýba, sú diváci v štúdiu. „Ich potlesk patrí do programu a sú ako jeden z hudobných nástrojov počas hrania orchestra. Veľa vecí je počas natáčania najnovších častí iných, ale stále budú dobré otázky a dobré odpovede, ktoré súťaž 5 proti 5 prináša,“ uviedol Bičan.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu