Moderátori súťaže Milan Zimnýkoval a Juraj Bača, porotkyne Petra Tóthová a Jozefína Zaukolcová (zdroj: RTVS)

Najočakávanejší tohtoročný projekt RTVS odštartuje na Jednotke už 10. októbra. Šou, ktorá pobláznila milióny divákov po celom svete, mieri na Slovensko a počas desiatich týždňov predstaví cukrárske a pekárske umenie 12 amatérskych pekárok a pekárov. Kto sa prebojoval do súťaže Pečie celé Slovensko a aké úlohy čakajú súťažiacich? RTVS odhalila identitu finalistov.

O mesiac vypukne na Slovensku pekárky a cukrársky ošiaľ. Na obrazovky Jednotky mieri šou Pečie celé Slovensko a okrem moderátorov Juraja Baču a Milana Zimnýkovala, šarmantných a talentovaných porotkýň Jozefíny Zaukolcovej a Petry Tóthovej sa diváci môžu tešiť na tucet vynikajúcich amatérskych pekárok a pekárov z celého Slovenska.

Relácia Pečie celé Slovensko vychádza z formátu The Great Bake Off vytvoreného Love Production a licencovaného BBC Studios distribution. Celosvetovo obľúbená šou si získala srdcia divákov vo viac ako 30 krajinách sveta a v roku 2019 si svoje sily v súťaži zmerali aj amatérski pekári a cukrári v Českej republike, kde si finále nenechalo ujsť viac ako 1,7 milióna divákov.

Šou sa odohráva vždy v rozprávkových priestoroch kaštieľov a záhrad v danej krajine. Nebude tomu inak ani na Slovensku a diváci sa môžu tešiť nielen na skvelé koláče a dezerty, ale aj na unikátny vizuálny zážitok. Pre prvú sériu si tvorcovia zvolili kaštieľ neďaleko Bratislavy. Natáčanie prebiehalo nielen v stane, ale v interiéroch a exteriéroch kaštieľa, ktorý dotvára priam rozprávkovú atmosféru.

Diváci môžu tešiť na tucet vynikajúcich amatérskych pekárok a pekárov z celého Slovenska. Tí prešli náročným kastingom a svoje miesto vo finálovej dvanástke si museli tvrdo vybojovať. Tvorcovia relácie najprv starostlivo pripravili široký výber na základe webových dotazníkov.

Následne počas niekoľkých týždňov prebiehali osobné pohovory a ochutnávanie pekárskych a cukrárskych výrobkov, z ktorého postúpili tí najlepší do posledného výberového kola – kamerových skúšok.

Počas nich si desiatky súťažiacich vyskúšali simulované pečenie jednej súťažnej výzvy za prítomnosti kamier, porotkýň a moderátorov. Do finále sa tak prebojoval výber najlepších z najlepších a diváci sa majú rozhodne na čo tešiť. A kto sú 12 finalisti šou Pečie celé Slovensko? > pozri

Súťažiaci zo šou Pečie celé Slovensko (zdroj: RTVS)

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu