moderátor Marek Makara (repro foto: RTVS)

V utorok 15. júna zasadne Najvyšší súd SR v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V rámci verejného zasadnutia bude riešiť odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ako aj odvolanie obžalovaného Tomáša Szabóa v tomto prípade.

Spravodajstvo RTVS odvysiela pri tejto príležitosti mimoriadne štúdio, ktoré divákom prinesie na Jednotke od 13.30 do 16.00 hod a redaktori sa divákom prihovoria naživo aj priamo z budovy Najvyššieho súdu SR. V prípade, že v tomto čase nepadne verdikt, bude mimoriadne štúdio pokračovať po Správach. Mimoriadnu spravodajskú reláciu budú môcť diváci sledovať aj online na Facebookovej stránke Správy RTVS.

V mimoriadnom spravodajskom vysielaní sa diváci dozvedia o pozadí procesu, súvislostiach, prepojeniach, dôkazoch, ale aj nových skutočnostiach, ktoré zrejme zaznejú v súdnej sieni.

Redaktori divákom prinesú tiež známe aj menej známe informácie o podozrivých z objednania vraždy – Alene Zsuzovej a Mariánovi Kočnerovi. Na konci sa očakáva verdikt, ktorý môže potvrdiť rozhodnutie súdu nižšej inštancie, alebo rozhodnúť o jeho prepracovaní.

Moderátorom mimoriadneho spravodajského štúdia bude Marek Makara, ktorý sa bude zhovárať s hosťami o samotnom prípade, ale aj o aktualitách, ktoré zaznejú priamo v súdnej sieni. V štúdiu privíta napríklad profesorku Luciu Kurilovskú, bývalého vyšetrovateľa Petra Vačoka a ďalších.

Počas vysielania redaktori spravodajstva – Mirka Ščobíková a Juraj Mikula, vyspovedajú odborníkov na trestné právo, politológa, či expertov na vyšetrovanie závažných trestných činov. Do vysielania budú vstupovať priamo z budovy Najvyššieho súdu, kde budú sledovať dianie v súdnej sieni.

Pripravení sú aj ďalší redaktori Timotej Pisch a Jakub Prok, ktorí budú pred budovou Najvyššieho súdu spovedať rôznych hostí. Proces priblíži aj redaktor Peter Žatko, ktorý sa mu od začiatku venuje z pohľadu trestného práva a dianie priamo v súdnej sieni bude sledovať Barbora Bodáková.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu