Luboš Hlavena, moderátor priamych prenosov MS vo futbale 2018 (foto: RTVS)

Po hokejovom šampionáte v Dánsku RTVS prináša športovým priaznivcom najväčší futbalový sviatok Majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku. V televíznom vysielaní od 14. júna odštartuje maratón 64 zápasov spolu so Štúdiom MS a denným hodinovým sumárom Highlighty z diania na šampionáte.

RTVS zo svetového šampionátu odvysiela všetkých 64 zápasov v 56 priamych prenosoch + 8 záznamoch. V programovej ponuke MS nebude chýbať hodinový sumár denného programu tzv. Highlighty, ktoré odvysiela prevažne Jednotka po večernom zápase.

V úvodný deň futbalového šampionátu 14. júna ponúkne RTVS na Jednotke hodinový otvárací ceremoniál spolu s úvodným duelom medzi reprezentáciami Ruska a Saudskej Arábie.

Vynovené televízne štúdio RTVS bude disponovať unikátnou veľkou LED stenou a virtuálnou grafikou. Nová LED stena je 14 metrov dlhá s celkovou rozlohou vyše 40 m2, čo je v európskom kontexte výnimočné.

Okrem toho sa diváci môžu tešiť na špeciálnu virtuálnu grafiku prostredníctvom ktorej budú mať možnosť počas zápasu sledovať atraktívnou formou vybraných hráčov resp. zaujímavé tímové údaje.

Z dejiska šampionátu bude zápasy komentovať Marcel Merčiak spolu s expertom Mariánom Zemanom v závere šampionátu a reportérkou Dominikou Komrhelovou.

V bratislavskom štúdiu budú pripravení komentátori a moderátori Ľuboš Hlavena, Tomáš Košec, Richard Fekete a Oľga Hamadejová.

v štúdiu Luboš Hlavena, moderátor priamych prenosov MS vo futbale 2018, Pavol Gašpar, tímlíder pre priame prenosy z MS vo futbale 2018, Matej Hajko, šéf športovej sekcie RTVS (foto: RTVS)

„MS vo futbale sú pre RTVS najväčšou športovou udalosťou tohto roka. Našou snahou je priniesť televíznym divákom atraktívne nové štúdio, profesionálny prístup a silný športový zážitok. Rozhlasovým poslucháčom poskytneme kompletný prehľad o priebehu futbalového šampionátu a dianie z Ruska odprezentujeme ako dôležitú udalosť v on-line prostredí,“ uviedol šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

Okrem toho RTVS pripravuje k MS v futbale vlastnú špeciálnu webovú stránku futbal.rtvs.sk. „Futbaloví fanúšikovia na nej nájdu všetky potrebné informácie o vysielaní RTVS zo šampionátu a priebehu turnaja,“ doplnil Matej Hajko.

Na nej ponúkne naživo online stream zo všetkých 64 zápasov šampionátu, denné spravodajstvo, články, výsledky a krátke zostrihy zo zápasov. Futbaloví priaznivci sa môžu tešiť aj na komunikáciu prostredníctvom sociálnych sietí, kde RTVS poskytne čo najviac informácií o programe na MS, výsledky zápasov a najlepšie momenty.

Futbalový šampionát bude rezonovať aj v éteri Rádia Slovensko. O vývoji všetkých zápasov bude rozhlas informovať v pravidelnom hodinovom spravodajstve, vo všetkých Rádiožurnáloch a v športovom sumári dňa.

Na záverečný víkend, ktorý vyvrcholí finálovým stretnutím, vycestuje do Moskvy dvojica reportérov – Jozef Jarkovský a Vladimír Pančík. V Rádiu Slovensko prinesie naživo finálové stretnutie a počas spomínaného víkendu aj množstvo živých vstupov a materiálov priamo z ruskej metropoly.

Súčasťou televíznej ponuky k MS vo futbale RTVS pripravila od 21. mája tematickú kampaň pod názvom Futbal ako z veľkej knihy ako poctu velikánom ruskej literatúry.

Slávne diela od Dostojevského, Tolstoja, Turgeneva, Čechova, Gogoľa autori kampane premietli do pamätných okamihov MS:

Futbal ako z veľkej knihy VI.

Majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku iba s RTVS

Uverejnil používateľ Šport v RTVS 10. jún 2018

Futbal ako z veľkej knihy IV.

Majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku iba s RTVS

Uverejnil používateľ Šport v RTVS 9. jún 2018

Futbal ako z veľkej knihy V.

Majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku iba s RTVS

Uverejnil používateľ Šport v RTVS 10. jún 2018

Kompletný prehľad zápasov bude dostupný od 14. júna na stránke futbal.rtvs.sk.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu