repro foto: RTVS

Verejnoprávna televízia uvedie na obrazovkách Jednotky jedinečný a výnimočne komponovaný program na dvoroch sídlisk, ktorý si v štyroch priamych prenosoch budú môcť diváci pozrieť aj z obývačiek svojich domovov. Nová relácia pod názvom U VÁS DOMA štartuje už v piatok 15. mája o 20:30 na Jednotke.

V jednotlivých častiach programu sa predstavia obľúbené kapely a speváci, zaznejú tóny tradičného folklóru, vystúpia známi speváci, špičkoví umelci iných žánrov z divadla, z poézie, ale i z oblasti vážnej hudby.

Koncerty U vás doma sa uskutočnia v štyroch mestách. Tento piatok 15. mája sa začína v Žiari nad Hronom. Diváci si budú môcť vychutnať umenie v rôznych žánroch v podaní známych umelcov, ako sú VIDIEK a CIMBAL BROTHERS. Vystúpia herci Jozef Vajda a Ľubo Kostelný, zahrajú i Trombitáši. Moderátormi budú obľúbení Katka Brychtová a Juraj Šoko Tabaček.

Základným cieľom projektu je pobaviť, povzbudiť v časoch koronakrízy , ale hlavne poďakovať všetkým tým, ktorí boli a sú v „prvej línii.“

„Poďakovať treba týmto ľuďom, lekárom, personálu v seniorských zariadeniach, v nemocniciach, ale aj obyčajným ľuďom v obchodoch, ktorí nám teraz už dovolili trošku slobodnejšie dýchať. Niektorých chceme pozvať aj na pódium, porozprávať sa s nimi, poďakovať , pretože oni čelili hrozbe zoči – voči. Potleskom im vzdať hold,“ povedal Martin Frimmer, organizátor projektu.

„Myšlienka vznikla z toho, že umelci zostali doma a chýbajú im diváci a naopak ľuďom umelci. Ľudia sú prirodzene doma, a tak nám napadol variant, že umelci môžu ísť za divákmi. Uvedomujeme si, že najviac divákov je na sídliskách. Pootvárajú okná , vyjdú na balkóny a môžu mať plnohodnotný koncert, ktorý sa aj priamo prenáša do domácností. Druhým pilierom projektu je fakt, že koncertmi sa pomáha, majú charitatívny rozmer, k čomu umelci prispejú i svojou troškou,“ doplnil Dano Dangl, producent projektu.

Režisérom projektu je Lukáš Zednikovič. „Situácia sa neustále mení, opatrenia musíme dodržiavať prísne. Umelci budú prichádzať postupne, nebudú sa kontaktovať so štábom, ktorý musí všetko technicky zabezpečiť. Zároveň budeme vyzývať ľudí, aby koncert pozerali skutočne z balkónov, “ povedal Zednikovič.

„Na koncert sa nesmierne teším, že takýmto spôsobom sa priblížime divákom. Nechceme, aby chodili diváci za nami, chceme, aby nám tlieskali z balkónov svojich domovov. Aj takýmto spôsobom môže byť medzi nami a ľuďmi skvelá interakcia. S prirodzeným nadšením a radosťou,“ konštatuje Katka Brychtová.

Koncert z Prešova budú 22. mája moderovať Milan Junior Zimnýkoval a Stanka Kašperová. Na koncerte vystúpi Katka Knechtová, divadlo Kavej so zábavným seriálom priamo na pódiu, herečky Anička Rakovská, Janka Kovalčíková, folklór zastúpi Lomnické čáve. Klavírny sprievod bude mať Daniel Špinar.

V Rimavskej Sobote sa koncert U vás doma uskutoční 29. mája. Aj tu čaká divákov na sídliskách veľmi pestrá produkcia v podaní takých inšpiratívnych umelcov, ako sú FRAGILE. Program doplnia herci z Túlavého divadla, folkloristi Družina, herci Števo Martinovič, Adela Mojžišová, Soňa Norisová. Moderátormi budú populárni Adela Vinczeová a Sajfa.

Posledný koncert sa odohrá v 5. júna v Bratislave. Ani v hlavnom meste nebudú na sídliskových pódiách chýbať zaujímavé umelecké osobnosti. Hudobným headlinerom bude skupina Hex.

Moderátormi večera budú Marianna Ďurianová a Šarkan. Diváci nielen na sídlisku, ale i pri televíznych obrazovkách sa budú môcť pobaviť aj na divadelnom predstavení Prišla som bojovať o svojho manžela… alebo – A čo ja, láska?, v ktorom účinkujú Martin Mňahončák, Marta Sládečková, Dominika Kavašová, Zuzka Porubjaková. Hosťom bratislavského koncertu bude pán Róbert Mistrík.

Televízny programový riaditeľ RTVS Marek Ťapák považuje koncerty U vás doma za výnimočný projekt. „Vysielanie takéhoto programu na obrazovkách RTVS má v týchto ťažkých časoch predovšetkým ľudský význam. Oceňujem jeho výnimočnosť aj pre výrazný charitatívny rozmer,“ povedal Ťapák.

Súčasťou programu je výrazný charitatívny moment, realizovaný cez zbierku #ktopomozeslovensku, do ktorej môžu prispievať diváci, ale aj organizácie a firmy. Výťažok zbierky putuje iniciatíve Kto pomôže Slovensku.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu