repro foto: RTVS

RTVS dopĺňa hlavný večerný spravodajský blok a posilňuje ho o reláciu Správy a komentáre. Tá sa od pondelka 15. novembra presúva z nočných hodín do hlavného vysielacieho času.

Moderátori relácie Správy a komentáre sa divákom prihovoria z pozmeneného spravodajského štúdia s hosťami každý pracovný deň od pondelka do piatka, hneď a bez prestávky po hlavnej večernej spravodajskej relácii Správy RTVS.

„Našim zámerom je priniesť pestré názorové spektrum na ťažiskovú tému, ktorá rezonuje v spoločnosti a RTVS v tomto formáte poskytne priestor, aby si divák urobil ucelenejší obraz. Správy a komentáre budú aj naďalej reflektovať tie najdôležitejšie udalosti dňa, ktorým sa budú venovať vo forme analýz, komentárov a krátkych info-blokov,“ upresňuje riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahram Chuguryan.

RTVS chce plánovanou zmenou priniesť divákom komplexnejšie spravodajské informácie v hlavnom vysielacom čase a skvalitniť tak ešte viac hlavný spravodajský blok. RTVS bude monitorovať výsledky plánovanej zmeny a aj do budúcnosti bude reagovať na dopyt divákov.

Spravodajstvo RTVS považujú diváci podľa prieskumu spoločnosti Median SK dlhodobo za najdôveryhodnejšie na Slovensku a aj týmto krokom chce RTVS svoju pozíciu na trhu ešte posilniť.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu