moderátor Marek Makara (repro foto: RTVS)

RTVS bude ako jediná televízia od 24. do 26. februára vysielať tri záverečné diskusie lídrov politických subjektov kandidujúcich v parlamentných voľbách za účasti publika.

V štúdiu RTVS budú nielen odpovedať na otázky moderátorov, ale aj publika a divákov.

Zloženie diskutérov vyplynulo z priemeru posledných prieskumov agentúr (AKO, FOCUS, ACTLY), ktoré uverejnili volebné preferencie všetkých 25 subjektov.

Každý z nich si do hľadiska môže priniesť desiatich divákov. Jeden z každého tábora bude môcť položiť otázku ktorémukoľvek lídrovi iného kandidujúceho subjektu.

Rovnako každý z prítomných lídrov dostane otázku aj od občanov, ktorí môžu kontaktovať RTVS prostredníctvom emailu, Facebooku a telefonicky.

Na odpovede majú po 14 minút, ktoré sa budú merať prostredníctvom časomiery.

Diskutovať sa bude na rôzne témy, či už zo sociálno-ekonomickej oblasti, školstva, zdravotníctva, z oblasti spravodlivosti, zahraničnej politiky alebo ochrany životného prostredia.

V poslednej minúte dostanú priestor na prezentovanie svojej vízie Slovenska v roku 2024. Diskusie budú moderovať Marta Jančkárová a Marek Makara.

Naživo ich bude vysielať televízna Jednotka 24. až 26. februára o 20:15. Rádio Slovensko prvé dve diskusie prinesie o 22:05. Finálnu debatu lídrov najsilnejších politických subjektov v stredu 26. februára si poslucháči môžu zapnúť o 21:05.

Redakcia Mediálne.sk upozornila, že RTVS pôvodne Licenčnej rade oznamovala iný kľúč debát aj rozdielny počet diskutujúcich.

V poslednej diskusii pred volebným moratóriom dostane v RTVS teda priestor aj Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany. „Stane sa tak aj vďaka tomu, že televízia naplánovala záverečnú debatu až s deviatimi účastníkmi. Ak by ich bolo o jedného menej, SNS by sa do zostavy nevošla,“ uviedol portál Mediálne.sk.

„Na základe drvivej väčšiny prieskumov z posledného obdobia by sa do parlamentu malo dostať deväť politických subjektov, preto sme do poslednej diskusie pozvali ich lídrov,“ reagovala pre Mediálne.sk hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Harmonogram živých diskusií

Pondelok 24. februára:
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SOLIDARITA – Hnutie pracujúcej chudoby, 99% – občiansky hlas, HLAS ĽUDU, Hlas pravice, Slovenská liga, Práca slovenského národa

Utorok 25. februára:
DOBRÁ VOĽBA, Most-Híd, Maďarská komunitná spolupatričnosť, VLASŤ, MÁME TOHO DOSŤ!, Socialisti.sk, Demokratická strana, Slovenské Hnutie Obrody

Streda 26. februára:
Smer-SD, OľaNO, NOVA, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA; Kotlebovci – ĽSNS, Koalícia progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia, ZA ĽUDÍ, SME RODINA, KDH, SaS, SNS

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu