Richard Bolješik (foto: RTVS)

Hrozba šírenia koronavírusu pozastavila internú výrobu programov, ktoré RTVS pravidelne prináša na televíznych obrazovkách a v rozhlase. S uvoľňovaním celoštátnych opatrení sa aj RTVS postupne vracia k štandardným podmienkam za dodržania prísnych hygienických podmienok.

Pozastavenie výroby sa týkalo viacerých vlastných programov, medzi nimi i publicistických relácií. Nové časti sa už začali natáčať, takže diváci v nedeľu 10. mája uvidia premiéry Slovensko v obrazoch a Občan za dverami.

Od pondelka 11. mája sa do podvečernej štruktúry Dvojky opäť vrátia Správy RTVS z regiónov a po 22:00 štartujú Reportéri. V sobotu 16. mája pokračuje Jednotka opäť vo vysielaní magazínu Kultúra.sk.

Naďalej sa bez prerušenia pripravujú Dámsky klub, Duel, 5 proti 5, diskusné relácie Večera s Havranom a Do kríža, v máji sa budú vyrábať SK Dejiny a Experiment.

Od júna a v letných mesiacoch sa budú natáčať nové Záhady tela, Milujem Slovensko, Tajomstvo mojej kuchyne, Neskoro večer a rovnako napríklad Família, Moja diagnóza a detské programy Fidlibum či Fidlibumove rozprávky.

V júni je predbežne naplánovaná prvá klapka novej vianočnej rozprávky RTVS O liečivej vode.

„Robíme všetko pre to, aby sme našim divákom pripravili bohatú jeseň. Najbližšie štyri mesiace využijeme na výrobu cyklických programov, obľúbených titulov, ale dokončujeme aj niekoľko veľmi zaujímavých filmov či seriálov. Jesenná štruktúra bude plná premiér,“ prezradil televízny programový riaditeľ Marek Ťapák.

Od minulého týždňa RTVS opätovne spustila za prísnych hygienických podmienok dabing akvizičných titulov.

Slovenskí herci v štúdiách televízie nadabovali bláznivú taliansku komédiu My a Giulia, poľský film inšpirovaný skutočným príbehom Vôľa žiť a v týchto dňoch sa nahráva japonský vzdelávací seriál pre deti Mimikry.

Aj v činoherných réžiách Slovenského rozhlasu sa rozbehla výroba pozastavených programov. Týkalo sa to napríklad Pálenice Borisa Filana, ktorú vysiela Rádio Slovensko každú sobotu, obľúbeného cyklu Rádia Devín Historia Magistra Vitae či relácie Panpulóni, v ktorej členovia Detskej rozhlasovej dramatickej družiny čítajú pre deti v Rádiu Junior texty slovenských autorov.

Herec Richard Stanke bude na budúci týždeň pokračovať v práci na audioknihe Websterovci – Dobrú noc, deti.

„Výroba zábavnej relácie Pichli vidly prestávku nemala a teší ma, že aj ostatné zábavníky nabiehajú na obvyklý cyklus. Už túto nedeľu 10. mája ponúkneme premiérové 100. vydanie relácie Spojky, ktorej autorkou je Adela Vinczeová. Rozprávať sa v nej bude s modelkou Lindou Nývltovou,“ avizoval programový riaditeľ rozhlasu Michal Dzurjanin.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu