autor foto: Milan Krupčík, zdroj: RTVS

RTVS zaviedla pre zamedzenie šírenia nákazy koronavírusom viaceré preventívne opatrenia. Vzhľadom na skutočnosť, že nákaza koronavírusom sa potvrdila aj u zamestnankyne Slovenského národného divadla, RTVS oddnes pozastavila výrobu dabingu ako aj nahrávanie rozhlasových hier.

Ruší tiež tohtotýždňový priamy prenos Zem spieva a abonentný koncert Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu.

Diváci Jednotky v sobotu 14. marca neuvidia druhé semifinálové kolo 3. série Zem spieva. Keďže súťažiaci vystupujú pred vyše 500 členným publikom, RTVS zrušila sobotný prenos.

Živé vysielanie druhého semifinálového kola je predbežne naplánované na ďalší víkend 21. marca.

„Posunutie priameho prenosu na iný termín zažívam prvýkrát vo svojej kariére, ale absolútne chápem tento krok zo strany vysielateľa. Ochrana zdravia a života je prioritou, o ktorej v tomto prípade nemožno diskutovať,“ poznamenal režisér a producent folklórnej šou Peter Núňez.

Rovnako sa neuskutoční 7. koncert aktuálnej sezóny Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Ten bol naplánovaný na piatok 13. marca o 19:00 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

„Koncert sa uskutoční v náhradnom termíne 22. mája, zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti,“ uviedol manažér umeleckých telies RTVS Richard Bednár.

RTVS bola nútená zrušiť tiež tohto týždňové natáčanie zábavno-súťažnej relácie pred deti základných škôl Daj si čas.

Téme koronavírusu venuje RTVS v televíznom a rozhlasovom spravodajstve maximálny priestor.

Problematiku sa v širšej miere rozoberala i v v pondelok 9.3. v Správach a komentároch a v utorkovej relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky. Všetky spravodajské a publicistické relácie sú zverejnené aj v archíve na webe RTVS.

Rovnako si pozve odborníkov z rôznych oblastí do Dámskeho klubu, popoludňajšieho denného magazínu Regina a do diskusnej relácie Do kríža.

V rámci interných preventívnych opatrení RTVS posilní už vykonávanú dezinfekciu o dezinfekciu vnútorných priestorov biocídnou látkou v televízii v Mlynskej doline, v rozhlase na Mýtnej ulici v Bratislave, aj vo svojich regionálnych štúdiách v Banskej Bystrici a Košiciach.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu